کن لوچ مارول

بعد از مارتین اسکورسیزی و فرانسیس فورد کاپولا که زبان به انتقاد از فیلم‌های ابرقهرمانی کمپانی مارول گشودند، دو کارگردان سرشناس دیگر هم محصولات پرفروش مارول را زیر سوال بردند. کن لوچ فیلمساز انگلیسی برنده دو جایزه نخل طلایی جشنواره کن و فرناندو میرلس سازنده فیلم تحسین شده «شهر خدا» جدیدترین منتقدان فیلم‌های این کمپانی هستند.

اسکورسیزی آثار مارول را به «شهر بازی» تشبیه کرده و گفته بود این سینما نیست. چند روز بعد کاپولا خالق سه‌گانه سینمایی «پدرخوانده» این فیلم‌ها را «نفرت‌انگیز» توصیف کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، حالا کن لوچ هم در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه اسکای درباره کارهای مارول گفته است: «آنها شبیه کالا ساخته می‌شوند… مثل همبرگر. مساله ساخت کالا برای سودآوری کمپانی‌های بزرگ است. این فیلم‌ها یک شیوه طعنه آمیزند. آنها شیوه بازاری هستند و هیچ ربطی به هنر سینما ندارند.»

آخرین فیلم لوچ با عنوان «ببخشید که از دست دادیمت» درباره زندگی دشوار کارگران در بازار کار بی‌ثبات است و در جشنواره کن امسال حضور داشت و با نقدهای مثبت روبه‌رو شد.

اما فرناندو میرلس هم که برای برگزاری یک مسترکلاس به جشنواره مومبای هند رفته بود، در این باره گفت: «نمی‌توانم با اسکورسیزی مخالفت کنم چون فیلم‌های مارول را تماشا نمی‌کنم… هشت سال پیش یکی از فیلم‌های «مزد عنکبوتی» را دیدم و کافی بود. علاقه ندارم.»

این کارگردان برزیلی در ادامه افزود: «معنای حرفم این نیست که این پدیده بد است. نمی‌دانم محصول مارول بود یا نه، اما قسمت اول «ددپول» را دیدم و خیلی خوب بود. سکانس‌های اکشن فوق‌العاده‌ای داشت. بعد سعی کردم «ددپول ۲» را در هواپیما ببینم. نیم ساعت دیدم و رها کردم.»


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

کارگردان سه گانه « پدرخوانده » هم به آثار اَبَرقهرمانی حمله کرد / کاپولا: فیلمهای مارول نفرت انگیز هستند!

اسکارلت جوهانسون هم از سخنان اسکورسیزی انتقاد کرد / فیلمهای مارول بی نظیر است!

حمله مجدد اسکورسیزی به مارول : نباید اجازه دهیم سینما را تصرف کنند! / هرچه که هست سینما نیست!

جنیفر آنیستون هم به مارول حمله کرد / آنها سطح سینما را تنزل داده اند!

بررسی تمام فیلمهای اَبَرقهرمانی کمپانی مارول + تصاویر