Cannes Film Festival

وزیر فرهنگ فرانسه تلاش می‌کند تا یک زن را که با دنیای سینما بیگانه است، رییس‌ جشنواره کن کند.

پیر لسکیور چند سالی است که سکان هدایت جشنواره کن را در کنار تیری فرمو در دست گرفته است. او به ویژه در چند دوره اخیر عملکرد موفقی داشته و فیلم‌های بزرگی را به جشنواره جلب کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، فیلم "انگل" که در اسکار تاریخ‌ساز شد، از دل دوره پیشین این جشنواره بیرون آمد و با نخل طلایی کن به دنیا معرفی شد. در سال‌های اخیر فیلم‌های مهمی مثل "روزی روزگاری در هالیوود"، "پرتره زنی در آتش"، "کفرناحوم" و "دزدان فروشگاه" کن را به عنوان سکوی پرتاب خود انتخاب کرده‌اند.

حال جنجالی بر سر انتخاب دوباره این رییس موفق به پا شده است. در حالی که مجمع‌ جشنواره‌های فرانسوی بین‌المللی فیلم‌ مسئول انتخاب رییس کن است، وزیر فرهنگ فرانسه تلاش می‌کند تا یک زن را که با دنیای سینما بیگانه است، رییس‌ جشنواره کن کند.

همین موضوع سر و صدای زیادی به پا کرده است و بسیاری مرسده ایرا نامزد مطلوب وزیر فرهنگ را گزینه مناسبی نمی‌دانند و در عین حال از دخالت دولت در این امر برآشفته‌ شده‌اند.

هفتادوسومین دوره جشنواره فیلم کن چندی دیگر با ریاست پیر لسکیور و هدایت تیری فرمو برگزار  و پس از آن رییس جدید انتخاب خواهد شد.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

مدل موی قیمتی سلبریتی های مشهور جهان! + تصاویر

سلبریتی های مشهوری که با افزایش سن جذاب تر شده اند! + تصاویر

کلکسیون های شخصی سلبریتی های مشهور دنیا را ببینید! + تصاویر

سلبریتی های مشهوری که به انجام عمل زیبایی اعتراف کرده اند! + تصاویر

سلبریتی های مشهوری که رفتار آزار دهنده ای در دنیای واقعی دارند! + تصاویر