همزمان با انتخاب باراک اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریکا، صنعت سینمای آمریکا به کاخ سفید حمله کرد تا یکی از سکانس‌های مهم «سقوط کاخ سفید» را فیلمبرداری کند!

در این سکانس چانینگ تاتوم در نقش یک مامور ضدجاسوسی تلاش می‌کند جان رئیس جمهور سیاه‌پوست آمریکا را از یک حمله تروریستی نجات دهد.

جمی فوکس بازیکر اسکار گرفته سینما در «سقوط کاخ سفید» در نقش رئیس‌جمهور آمریکا بازی می‌کند و گفته می‌شود او در این فیلم خیلی شبیه باراک اوباما است.

شرکت سونی که تهیه‌کننده فیلم است در روز اصلی انتخابات آمریکا، حمله به کاخ سفید را در دستور کار خود قرار داد تا توجه محافل عمومی را به این فیلم جلب کند.

رونالد آمریچ فیلم‌ساز آلمانی تبار سینما امر کارگردانی این اکشن ماجراجویانه و دلهره‌آور را به عهده دارد. او فیلم را بر اساس فیلم‌نامه‌ای از جیمز واندربیت می‌سازد.

قبل از این، وی در سال 1996 هم با ساخت «روز استقلال» دست به نابودی کاخ سفید زد. در قصه این فیلم، موجودات فضایی با حمله به زمین‌، بخش‌های مهمی از آن (و از جمله کاخ سفید) را از بین می‌برند.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما از «سقوط کاخ سفید» به عنوان یکی از جنجالی‌ترین و پر‌فروش‌ترین فیلم‌های فصل تابستان 2013 اسم می‌برند.

قصه «سقوط کاخ سفید» درباره حمله گروهی مسلح ناشناس به کاخ سفید برای کشتن رئیس‌جمهور و تصرف کاخ سفید است.

چانینگ تاتوم در نقش یک مامور جوان ضد جاسوسی، به مقابله با این افراد می‌پردازد و جان رئیس جمهور را نجات می‌دهد.

مگی گیلنهال بازیگر محصولات مستقل سینمایی و جیمز وود بازیگر دیمی هم ،دوتا از نقش‌های مهم این اکشن ماجراجویانه را بازی می‌کنند.

«سقوط کاخ سفید» که برای 28 ژوئن 2013 به روی پرده سینماها می‌رود، باید با فیلم «اولیمپوس سقوط کرده است» رقابت کند ،که قصه‌ای مشابه دارد.

اکشن دلهره‌آور رولند آمریچ پس از درام کم خرج و آلمانی زبان «ناشناس» این فیلم‌ساز به نمایش عمومی در می‌آید.

«ناشناس» که سال قبل مورد توجه منتقدان سینمایی قرار گرفت،‌اولین فیلم آلمانی زبان این کارگردان در دو دهه اخیر است که در کشور آلمان تهیه و تولید شد.

خبرگزاری فارس

13910818000052 PhotoL

13910818000053 PhotoL

13910818000054 PhotoL

13910818000057 PhotoL