اعلان قرمز (Red Notice)

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

دواین جانسون، پولسازترین ستاره سال های اخیر هالیوود بازیگر نقش اصلی فیلم « Red Notice» است. رایان رینولدز، ستاره فیلم «ددپول» نیز دیگر بازیگر فیلم است. گل گدوت که او را با «زن شگفت انگیز» می شناسیم نیز یکی دیگر از بازیگران فیلم به شمار می رود.

داستان فیلم درباره چیست؟

یک جایی در تاریخ سه تخم وجود داشته که حالا دو تا از آن ها موجود و یکی ناموجود است و همین موضوع باعث شده تا سرنوشت سه آدم به یکدیگر گره بخورد و دنبال تخم بگردند!

کارگردان کیست؟  

راوسن مارشال تروبر که تجربه چندین همکاری با دواین جانسون را در کارنامه اش ثبت کرده است. ساخته سینمایی قبلی تروبر «Skyscraper» نام داشت که در آن با جانسون همکاری کرده بود.

خانواده‌ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

« Red Notice» صحنه های جنسی ندارد و برای افراد 13 سال به بالا ساخته شده است.

اعلان قرمز (Red Notice)

نکات مثبت فیلم؟

اینکه بیننده این نکته را متوجه می شود که با حضور 3 ستاره هم می توان فیلمی ساخت که تماشایش تا انتها سخت و طاقت فرسا باشد!

نکات منفی فیلم؟

فیلمنامه به طور خلاصه روی هواست و اصولاً هیچ طرحی که بتوان برای دقایقی آن را پرورش داد وجود ندارد.

در طول کمتر از 2 ساعت، لوکیشن فیلم تقریباً یک دور کل سیاره زمین را می چرخد. به عنوان مثال اگر هارتلی در روسیه از نولان بپرسد:« حالت چطوره؟»، نولان در آرژانتین به او پاسخ می دهد:«خوبم!»

جلوه های ویژه فیلم برخلاف انتظار، ناامید کننده است.

شخصیت پردازی در «Red Notice» یک شوخی محسوب می شود!

شوخی های به سبک «ددپول» توسط  رایان رینولدز رفته رفته در حال تبدیل شدن به کلیشه ای بی مزه است.

نقد فیلم اعلان قرمز (Red Notice)

عامل تأثیرگذار برای تماشای فیلم؟

قطعاً حضور دواین جانسون، رایان رینولدز و گل گدوت در فیلم.

حرف آخر:           

اعلام قرمز (Red Notice) ناامید کننده و در بخش فیلمنامه فاجعه به شمار می رود! بودجه هنگفت فیلم به انضمام ستارگانی که در آن به ایفای نقش پرداخته اند، می توانست به واسطه یک فیلمنامه عادی، فیلمی قابل قبول باشد اما آش چنان شور است که به سختی می توان فیلم را تا انتها تماشا کرد. «اعلان قرمز» نه اکشن خوبی دارد و نه بامزه است و نه هیچ ویژگی دیگری دارد که بتوان به آن دل خوش کرد!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب به‌صورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می‌گردد.

به صفحه اینستاگرام مووی مگ بپیوندید