این روزها آموزشگاه ها و کارگاه های بازیگری زیادی در سرتاسر کشور وجود دارد که به آموزش علاقمندان بازیگری و کشف استعدادهای این حوزه می پردازند. در این میان، کلاس های بازیگری چهره های مشهور طرفداران بیشتری دارند اما در عین حال، وجود همین اسامی شناخته شده هزینه ی آموزش را هم بیشتر می کند.

روزنامه خراسان گزارشی جدید از هزینه ی کلاس های بازیگری تعدادی از چهره های شناخته شده تهیه کرده که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

هزینه کلاس های بازیگری در ایران

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، هومن سیدی بازیگر، کارگردان و فیلمنامه نویس محبوب و موفق، آموزشگاه بازیگری بزرگی به نام «۸ میلیمتری» دارد. این آموزشگاه در توضیح دوره‌ های جدید خود گفته: «برای کلاس‌های ۱۰۰ جلسه ای ثبت نام می‌کنیم که ۱۰ کلاس با ۱۰ استاد مختلف را شامل می شود. این کلاس‌ها مقدماتی است و در دوره مقدماتی، آموزش‌های زیادی با سرفصل‌های گوناگونی در زمینه بازیگری تدریس می‌شود. در این دوره از کلاس‌ها هومن سیدی حضور ندارد و بخش بازیگری این دوره را خانم رویا نونهالی و هوتن شکیبا تدریس می‌کنند. هزینه ۱۰۰ جلسه کلاس هم ۲۲ میلیون تومان است و هنرجوها بعد از این ۱۰۰ جلسه برای دوره پیشرفته ثبت‌نام می‌کنند.»

هزینه کلاس های بازیگری در ایران

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت هم آموزشگاهی به نام «هنر ارجمند» دارد که دوره‌ های زیادی را در زمینه‌ های تدوین، گریم، فیلم نامه نویسی، بازیگری، کارگردانی و… برگزار می‌ کند. این آموزشگاه درباره ی دوره های بازیگری خود گفته: «دوره‌های بازیگری ما معمولا ۹ ماه طول می‌کشد. هنرجوها هر هفته ۱۰ ساعت کلاس دارند. این دوره‌ها شامل دوره‌های مقدماتی و پیشرفته می‌شود. دوره‌های بازیگری انواع آموزش‌ها را دارد که فقط برای بخش بازیگری، استاد ارجمند حضور دارند و بقیه آموزش ها را استادان دیگر می‌دهند البته تضمینی وجود ندارد که هنرجوها به شکل قطعی وارد بازار کار شوند. هر سال، کلاس‌های بازیگری، آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات، هنرجوهای زیادی را تربیت می‌کنند و ضمانتی برای کار نداریم مثل هر رشته دیگری که هرسال تعداد زیادی دانشجو دانش آموخته می‌شوند اما همگی پزشک و مهندس نمی‌شوند. حضور در دوره‌های بازیگری آموزشگاه ما ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد.»

هزینه کلاس های بازیگری در ایران

امین زندگانی هم به همراه همسرش الیکا عبدالرزاقی یک آموزشگاه بزرگ سینمایی دارد. این آموزشگاه هم گفته: «دوره‌های بازیگری این آموزشگاه در هفت ماه برگزار می‌شود که در سه ماه اول، روی یک نمایش نامه به تهیه کنندگی امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی کار می‌شود و در انتهای دوره هم اجرا داریم. آموزشگاه ما زیر نظر فنی و حرفه ای است و شما مدرکی را دریافت می‌کنید که در همه کشور اعتبار دارد. شهریه حضور در کلاس‌ها برای مدت هفت ماه، ۱۲ میلیون تومان است و شما با پنج استاد کلاس را می‌گذرانید. این هزینه برای یک دوره کامل آموزشی است.»

هزینه کلاس های بازیگری در ایران

امیر کربلایی زاده که بیشتر با استندآپ‌ هایش در برنامه «خندوانه» شناخته می شود، خود سال‌ ها است به آموزش کمدین‌ ها مشغول است و برای آموزش استندآپ کمدی یک آکادمی دارد که به آموزش گسترده استندآپ گروهی در سه گروه مجزا، طی دو دوره مقدماتی و پیشرفته می‌ پردازد. آخرین ثبت نام آموزش گروهی این کمدین شامل گروه عمومی، کودک و نوجوان و گروه توان یابان بود که هزینه ی ثبت نام این دوره آموزشی در گروه عمومی و برای هر دوره مقدماتی و پیشرفته ۴ میلیون تومان است. یعنی اگر جوانی علاقه مند ورود به بازار استندآپ کمدی باشد، برای شرکت در هر دو دوره امیر کربلایی زاده باید ۸ میلیون تومان بپردازد. این دو دوره برای کودکان و نوجوانان و توان یابان ۴ میلیون تومان هزینه دارد.

هزینه کلاس های بازیگری در ایران

یکی از آموزشگاه های بازیگری هم کارگاه های بازیگری ۱۲ جلسه با تعدادی از بازیگران و کارگردانان شناخته شده ی سینما برگزار می کند.

حامد بهداد، امیر آقایی و علی سرابی بازیگران مشهوری هستند که در این آموزشگاه به طور جداگانه کارگاه بازیگری دارند و هزینه ی کارگاه آن ها به ترتیب ۱۵ ، ۱۲ و ۱۰ میلیون تومان است.

هزینه کلاس های بازیگری در ایران

کارگاه سعید روستایی، کارگردان فیلم «برادران لیلا» ۱۵ میلیون تومان و کارگاه منوچهر هادی، کارگردان نام آشنای سریال های شبکه نمایش خانگی، ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد.

شهرام شاه حسینی، علیرضا امینی و فرزاد مؤتمن ۳ کارگردان شناخته شده ی دیگری هستند که در این آموزشگاه کارگاه بازیگری برگزار می کنند. هزینه ی کارگاه آن ها هم به ترتیب ۱۲، ۱۰ و ۷ میلیون تومان است.