20150715110928 22

رییس سازمان سینمایی با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی "نفس" به کارگردانی "نرگس آبیار" با عوامل این اثر سینمایی گفت‌وگو کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، " حجت الله ایوبی" به همراه "حبیب ایل‌بیگی" معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، "محمد رضا تابش" مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، "سید صادق موسوی" مدیرکل حوزه ریاست و نمایش عصر سه شنبه ۲۳تیر با حضور در محل فیلمبرداری فیلم "نفس" با عوامل این اثر سینمایی گفت‌وگو کرد و از آخرین وضعیت این فیلم مطلع شد.

ایوبی در این دیدار اظهار کرد: امیدوارم فیلم سینمایی "نفس" همانند فیلم "شیار ۱۴۳" اثری موفق باشد.

وی یادآور شد: دوران دفاع مقدس به عنوان دوران رشادت و مقاومت ملت ایران، زوایای پنهانی دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته و خوشحالیم زوج خانم آبیار و آقای قاسمی این زوایا را مورد توجه قرار دادند.

رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند که در دوران دفاع مقدس مسائل انسانی و عاطفی و سبک زندگی وجود داشت و همین مهم، نقطه تفاوت دوران دفاع مقدس با دیگر جنگ های طول تاریخ است.

ایوبی ادامه داد: اشاره به این بخش از دوران دفاع مقدس برخلاف ساخت فیلم‌های جنگی هزینه‌ی کمتری دارد و در عین حال اثرگذاری آن قابل توجه است.

"محمد حسین قاسمی" تهیه‌کننده فیلم "نفس" نیز با اشاره به ۴۰لوکیشن متفاوت این اثر سینمایی اظهار کرد: ۹۰روز از آغاز فیلمبرداری این اثر می گذرد و این فیلم سال‌های ۵۷تا ۶۲را روایت می کند.

وی ادامه داد: در این فیلم صحنه‌هایی همچون بازگشت امام راحل به میهن در سال ۵۷و عاشورای این سال بازسازی شده است.

تهیه کننده فیلم نفس با اشاره به حمایت‌های بنیاد سینمایی فارابی از فیلم"نفس" در عین حال تصریح کرد: برخی نهادها همانطور که فیلمنامه‌ی "شیار ۱۴۳" را برای حمایت رد کرده بودند فیلمنامه‌ی فیلم نفس را هم رد کردند.

وی گفت: مهران احمدی در این فیلم نقش پدر خانواده را بازی می‌کند. جمشید هاشم پور، پانته آ پناهی، شبنم مقدمی و سیامک صفری بازیگران این اثر سینمایی هستند. همچنین ساره پور موسوی بازیگر خردسال این فیلم است که نقش اصلی را ایفا می‌کند.

این تهیه کننده یادآور شد: مردم در بازسازی صحنه‌های مختلف به ما کمک بسیاری کردند و در برخی صحنه‌ها علاوه بر هنروران، حدود ۱۰هزار تن حضور داشتند و صحنه‌های این اثر سینمایی در شهرهای مختلف از جمله یزد، هشتگرد، نظرآباد و پارچین فیلمبرداری شده است.

فیلمبرداری فیلم "نفس" هم اکنون در یکی از خیابان‌های جنوبی تهران در حوالی خیابان ری ادامه دارد. هم اکنون صحنه‌های مربوط به رویای بازیگر خردسال این اثر سینمایی در این لوکیشن فیلمبرداری می‌شود.