image 13950301156 kolahghermezi l 22

در حالی که در چند روز اخیر، برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از فراخوان بازیگری برای فیلم سینمایی کلاه قرمزی خبر داده بودند و بعضی از علاقمندان هم گویا در این فراخوان شرکت کرده بودند، در پی این اتفاق حمید جبلی از عوامل سازنده مجموعه کلاه قرمزی با انتشار بیانیه‌ای فراخوان های بازیگری برای این مجموعه را تکذیب کرد و نوشت سازندگان «کلاه قرمزی» برای ساخت فیلم سینمایی «کلاه قرمزی» فراخوانی اعلام نکرده اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، در چند روز اخیر خبری مبنی بر اعلام فراخوان بازیگری برای فیلم سینمایی «کلاه قرمزی» بر روی خروجی برخی رسانه‌ها قرار گرفت و بعضی از علاقمندان هم به شیوه‌های مختلف در این فراخوان ثبت نام کردند اما حمید جبلی با انتشار بیانیه‌ای در سایت رسمی کلاه قرمزی، این موضوع را به شدت تکذیب و اعلام کرد که به زودی از اشخاصی که اقدام به این کار کردند، شکایت خواهند کرد. جبلی در مورد انتشار این اخبار نوشت « مجموعه کلاه قرمزی در طول سالیان بسیار سعی کرده با موضوعات ساده و صمیمی و آموزشی، مهمان خانه های شما باشد مدتی است افرادی در شبکه های مجازی با ساختن صفحات تقلبی، از این شخصیت ها و به‌خصوص آقای طهماسب سود جویی می کنند. به عرض می رسانم اینجانب حمید جبلی و برادر خوبم آقای ایرج طهماسب و دیگر شخصیت های این مجموعه هیچ گونه صفحه ای در شبکه های اجتماعی نداریم و هر چه در تلگرام، اینستاگرام و ……، از جانب ما و شخصیت ها گفته می‌شود تقلبی است و اهداف کلاه بردارانه دارد …و مدتی است که با گرفتن تبلیغات و قول‌های نادرست مشغول فریب دادن هواداران محترم این مجموعه هستند. دردناک تر این است که از جانب ما مصاحبه می‌کنند و اظهار نظر می‌نمایند، البته ما نیز از طریق مراجع قانونی در حال جمع آواری این سایت ها هستیم. از طرفداران این مجموعه خواهشمندیم از این صفحات تقلبی خارج شوند زیرا ممکن است آنها با ورود به صفحات شخصی شما اهداف دیگری را تعقیب کنند. اینجانب حمید جبلی و آقای طهماسب مطالب خود را از طریق مطبوعات به اطلاع می رسانیم و تنها سایت رسمی مجموعه کلاه قرمزی kolahghermezi.com است.»

فراخوان عمومی برای انتخاب بازیگر، در چند وقت اخیر به یک موج جدید و تا حدودی جوگیرانه تبدیل شده و حتی انتقاد برخی از سینماگران را هم به همراه داشت. به طور مثال رسول صدر عاملی با انتقاد از انتخاب بازیگران با اعلام فراخوان عمومی در برنامه «هفت» گفته بود « من نمی دانم این فراخوان ها چیست که اخیرا مد شده است و در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود؟! هیجانی در میان خانواده ها ایجاد می کنیم و بسیاری رزومه می فرستند و در آخر هم هیچی. تنها جوانان را عصبی می کنیم. اگر به دنبال فرد خیلی خاصی باشیم معنا دارد، اما این فراخوان هایی که اغلب به سامانه درآمدزای خاصی هم متصل هستند و تنها سن و جنسیت را می پرسند، بی معنی است. به نظرم افراد مستعد سینما به این پیام ها نباید توجه کنند و به کلاس ها و دوره های بازیگری آکادمیک بروند»