20161021093124 2 4

با پایان ایام عزاداری امام حسین(ع)، فیلم ها از روز شنبه بار دیگر این امکان را یافته اند تا با در اختیار داشتن تمامی سالن هایشان به اکران خود ادامه دهند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، هفته گذشته بسیاری از فیلم ها با توجه به تعطیلات رسمی کشور، برخی از سینماهایشان را در اختیار نداشتند و همین امر نیز باعث شد تا فروش نسبتاً پایین تری نسبت به هفته قبل خود داشته باشند.

تعطیلی سینماها در چهارشنبه هفته گذشته نیز اکران دو فیلم «این زن حقش را می خواهد» و «ابوزینب» را به شنبه هفته جاری موکول کرد؛ دو فیلمی که در این وانفسای اکران بد، پس از سه روز نمایش نتوانسته اند آنطور که باید در گیشه موفق ظاهر شوند.

«این زن حقش را می خواهد» با ۱۲ سینما در گروه کوروش و به جای فیلم «آبنبات چوبی» به نمایش درآمده و در عرض سه روز تنها ۱۲ میلیون تومان فروش داشته است. اکران شهرستان این فیلم از هفته آینده آغاز خواهد شد.

«ابوزینب» دیگر فیلم تازه به نمایش درآمده با شش سالن در مجموع سه روز تنها یک میلیون تومان فروخته است. میزان فروشی که از همین حالا تکلیف فیلم علی غفاری را در روزهای پیش رو مشخص خواهد کرد.

از امروز نیز سه فیلم «سیانور» (بهروز شعیبی)، «نیمه شب اتفاق افتاد» (تینا پاکروان) و «آس و پاس» (آرش معیریان) به ترتیب در گروه های استقلال، آفریقا و ماندانا به نمایش عمومی درمی آیند. با اکران این سه فیلم پرونده نمایش «لانتوری»، «رفقای خوب» و «ربوده شده» نیز بسته خواهد شد.

در میان فیلم های دیگر جدول نیز «فروشنده» در تهران با ۲۶ سینما همچنان از فروش خوبی برخوردار است. به گفته پخش کننده «فروشنده» مجموع فروش این فیلم در تهران پس از ۴۴ روز به هشت میلیارد و ۴۰۲ میلیون تومان رسیده است. ساخته اصغر فرهادی در شهرستان ها نیز با ۸۰ سینما چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته تا مجموع فروشش در تهران و شهرستان ها به ۱۲ میلیارد و ۹۰۲ میلیون تومان برسد. «فروشنده» در طی یکی دو روز آتی به طور قطع رکورد فروش «ابد و یک روز» را جا به جا خواهد کرد.

«لانتوری» این روزها در تهران ۱۲ سینما دارد و امروز نیز باز هم چند سینمای دیگر خود را از دست خواهد داد. فروش این فیلم به گفته پخش کننده اش پس از ۷۱ روز نمایش در تهران به چهار میلیارد و ۴۶۲ میلیون تومان رسیده است. اکران این فیلم به جز تهران در ۱۸ سینمای شهرهای مختلف نیز در حال انجام است و توانسته مبلغ دو میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان نیز از گیشه این سینماها به دست آورد.

با توجه به اتمام اکران تهران «لانتوری»، نمایش آن تا یکی- دو هفته در شهرستان ها ادامه خواهد داشت.

«ناردون» شرایطی مشابه با «لانتوری» دارد و در حال حاضر روزهای پایانی اکران خود را پشت سر می گذراند. این فیلم در تهران ۱۰ سینما دارد و در مجموع دو میلیارد و ۷۶۱ میلیون تومان فروخته است. ساخته فریدون حسن پور در ۲۰ سینمای شهرهای مختلف نیز نمایش دارد و یک میلیارد و تاکنون ۷۰۰ میلیون تومان نیز در این سالن ها فروش داشته است.

«خشکسالی و دروغ» با توجه به وضعیت رکود سایر فیلم ها با آنونس های نسبتاً جذابی که از آن در حال پخش است فروش خوبی دارد و دومین فیلم پرفروش هفته است. این فیلم در تهران ۲۰ سینما دارد و پس از ۱۷ روز توانسته ۵۴۷ میلیون تومان بفروشد. ساخته پدرام علیزاده در شهرستان ها نیز با ۲۶ سینما ۲۲۰ میلیون تومان فروخته. مجموع فروش تهران و شهرستان های «خشکسالی و دروغ» ۷۶۷ میلیون تومان است.

«سایه های موازی» با کم شدن بسیاری از سینماهایش در حال حاضر شش سالن دارد و روزانه به طور میانگین سه میلیون تومان می فروشد. مجموع فروش تهران این فیلم به ۳۷۷ میلیون تومان رسیده است. ساخته اصغر نعیمی در شهرستان ها نیز با ۱۷ سینما ۲۱۰ میلیون تومان فروخته.

«ربوده شده» با توجه به پایین بودن میزان کف فروشش از امروز سینمای سرگروه (استقلال) خود را به «سیانور» خواهد داد. این فیلم در حال حاضر در تهران ۱۴ سینما دارد و از امروز چند سینمای دیگر خود را از دست می دهد. مجموع فروش تهران ساخته بیژن میرباقری پس از ۲۳ روز تنها ۹۷ میلیون تومان است. این فیلم در شهرستان ها نیز با شش سینما ۴۰ میلیون تومان فروخته.

«اروند» با شرایطی مشابه با «ربوده شده» سینمای سرگروهش (آفریقا) را به «نیمه شب اتفاق خواهد افتاد» می دهد و با کم شدن برخی از سالن هایش اکرانش به صورت محدود ادامه پیدا می کند. ساخته پوریا آذربایجانی در حال حاضر ۱۳ سینما دارد و پس از ۲۳ روز نمایش تنها ۷۲ میلیون تومان فروش داشته است. «اروند» در شهرستان ها نیز با ۲۳ سالن ۹۰ میلیون تومان فروخته.

«رفقای خوب» فروش خود را پس از ۳۰ روز به ۴۴ میلیون تومان رسانده تا شکستی سخت در گیشه داشته باشد. این فیلم در حال حاضر در تهران پنج سینما در اختیار دارد و همچنان در شهرستان ها نیز نمایش نداشته است تا ساخته مجید قاری با همین میزان فروش به اکران خود خاتمه دهد. سینمای سرگروه «رفقای خوب» (ماندانا) از امروز در اختیار «آس و پاس» قرار می گیرد.

«هیهات» با ۱۰ سینما همچنان فروشی پایین دارد و با توجه به شرایط موجود بعید است اتفاق خارق العاده ای در گیشه اش رخ دهد. این فیلم در شهرستان ها نیز با هشت سالن تنها ۱۶ میلیون تومان فروخته.

«یتیم خانه» فیلم بعدی این گروه (آزادی) خواهد بود.

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» با همان چهار سینمایی که از روز اول اکرانش را آغاز کرد هفدهمین روز نمایش خود را پشت سر می گذراند و در عرض همین مدت توانسته هفت میلیون تومان بفروشد. با توجه به میزان پایین فروش این مستند بعید است که اکران آن در روزهای آتی ادامه پیدا کند.

در میان فیلم هایی که همچنان در شهرستان ها در حال اکران هستند «من» در ۱۱ سینمای شهرهای مختلف به نمایش خود ادامه می دهد. این فیلم که به تازگی اکران تهرانش به پایان رسیده پس از ۴۹ روز نمایش در شهرستان ها مجموع فروش خود را به ۶۰۰ میلیون تومان رسانده است. مجموع فروش تهران و شهرستان های فیلم سهیل بیرقی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

«دزد و پری» به صورت تک سئانس در برخی از سینماهای تهران در حال نمایش است و در شهرستان ها نیز ۱۵ سالن در اختیار دارد. ساخته حسین قناعت در شهرستان ها ۲۷۰ میلیون تومان فروخته و مجموع فروش تهران و شهرستان های خود را به ۹۱۰ میلیون تومان رسانده است.