2 1 2013111813926

پس از اینکه اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه ادریس البا بازیگر سیاهپوست و شناخته شده انگلیسی در نقش جیمز باند ایفای نقش خواهد کرد، برخی رسانه های آمریکایی و شخصیتهای رسانه ای در یک واکنش تند و نژادپرستانه این اقدام احتمالی را محکوم کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از میزان، از جمله این شخصیتها "راش لیمبو" مجری رادیویی معروف آمریکایی است. به نقل ازتارنمای فرانسوی " تله لوازیز"، "راش لیمبو "مجری سرشناس آمریکایی در تازه ترین صحبتهایش گفت: تغییر شخصیت جیمز باند و دراختیار گذاشتن این نقش به یک سیاهپوست خلاف اصل ماجرای جیمزباند است زیرا " یان فلمینگ" یک سفید پوست اهل اسکاتلند است.

وی در ادامه واکنش تند خود افزود: اگر ادریس البا این نقش را بازی کند دیگر این فیلم ادامه جیمزباند نخواهدبود. هر چند که اظهار نظر من نژاد پرستانه تلقی می شود ولی اصلا با انتخاب البا در نقش مامور امنیتی 007 موافق نیستم.

این مجری آمریکایی در پایان گفت : این اقدام دست اندرکاران فیلم های جیمز باند مثل این است که باراک اوباما را بازیگر کاراکتری کنیم که بنا بوده جورج کلونی ایفایش کند.

این اظهار نظر مجری تلویزیون آمریکا در حالی است که طی هفته های اخیر چندین شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط نیروهای پلیس این کشور به قتل رسیده اند و دستگاه قضایی آمریکا نیز رای به تبرئه پلیس های ضارب داده است.