2 1 2013122914947

رابرت داونی جونیور پروژه سینمایی زنده «پینوکیو» را در دست گرفته و در این پروژه از کمک دست‌کم یک چهره معتبر و مشهور دیگر برخوردار است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، پل تامس اندرسن، سازنده «خون به پا می‌شود»، «مگنولیا» و «استاد» نگارش فیلمنامه «پینوکیو» (Pinocchio) را بر عهده گرفته است.

نسخه زنده فیلم «پینوکیو» بر اساس داستان مشهور کارلو کلودی ایتالیایی، حدود 15 سال بعد از فیلم زنده دیگری به همین نام به کارگردانی روبرتو بنینی ساخته می شود که چندان موفق نبود.

پروژه سینمایی زنده «پینوکیو» را شرکت متعلق به رابرت داونی جونیور، بازیگر نقش اصلی مجموعه «مرد آهنی»، «شرلوک هلمز»، «انتقامجویان» و «چاپلین» و نامزد دو جایزه اسکار در دست گرفته است. «پینوکیو» را شرکت «تیم داونی» با همکاری استویدیو برادران وارنر تهیه می‌کند.

به گزارش ورایتی احتمال دارد پل تامس اندرسن علاوه بر نگارش این فیلم‌نامه، کارگردانی را نیز بر عهده بگیرد. رابرت داونی در این فیلم نقش پدر ژپتو را ایفا خواهد کرد که به آرزوی او عروسک چوبی دست سازش جان می‌گیرد. به گزارش هالیوود ریپورتر، نسخه اولیه فیلمنامه «پینوکیو» را مایکل میتنیک، نویسنده فیلمنامه «بخشنده »نوشته است.

نسخه انیمیشن بلند «پینوکیو» در سال 1940 در استودیو دیزنی ساخته شد. بازسازی زنده این داستان ظاهراً تلاش از سوی برادران وارنر برای بهره گرفتن از موجی است که استودیو دیزنی با بازسازی زنده و پرسود داستان‌هایی مانند «آلیس در سرزمین عجایب» و بازنگری قصه زیبای خفته در «شیطان صفت» و همچنین «سیندرلا» و برنامه آینده اکران فیلم‌هایی مانند «دیو و دلبر»، «کتاب جنگل»، «دامبو» و «مولان» صورت گرفته است.