2 1 201561710313

یک شرکت ایتالیایی حقوق ساخت اقتباسی سینمایی از فیلم کلاسیک فدریکو فلینی تولید 1960 را از خانواده خریداری کرد و قصد دارد روایتی مدرن از آن ارائه بدهد.

به گزارش مووی مگ به نقل از هنرآنلاین، شرکت ای‌ام‌بی‌آی گروپ در رم برای بازسازی فیلم «زندگی شیرین» (La Dolce Vita) به کارگردانی فدریکو فلینی قرارداد امضا کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، آندره‌آ لروولینو و مونیکا باکاردی مسوولان ای‌ام‌بی‌آی گروپ قصد دارند روایتی مدرن از این فیلم که تولید 1960 است، ارائه بدهند.

فیلم اصلی درباره یک روزنامه‌نگار با بازی مارچلو ماسترویانی است که با نوشتن مطالب جنجالی و داستان رسوایی‌ها امرار معاش می‌کند. او در تلاشی ناکام برای رسیدن به عشق و خوشبختی چند هفته را در رم می‌گذراند.

ای‌ام‌بی‌آی گروپ روایت جدید «زندگی شیرین» را با همکاری دانیله دی لورنتزو تهیه می‌کنند.

فرانچسکا فلینی برادرزاده کارگردان ایتالیایی گفت در گذشته افراد بسیاری برای بازسازی و بازگویی «زندگی شیرین» با خانواده او مذاکره کرده‌اند. او در بیانیه‌ای گفت: دانیله و آندره‌آ نگاه زیبای یک فیلم امروزی را دارند و با در نظر گرفتن میراث ایتالیایی آن‌ها و قدردانی و درک عمیق از آثار عموی من، یک صف‌بندی بهتر از این برای پروژه «زندگی شیرین» پیدا نمی‌شود.

لروولینو نیز در بیانیه‌ای گفت: نگاه ما یک داستان معاصر است که مانند فیلم اصلی تجاری، نمادین و شایسته دریافت جایزه باشد.

«زندگی شیرین» سال 1960 برنده جایزه نخل طلای جشنواره کن شد. این فیلم در چهار رشته نیز نامزد اسکار بود و جایزه اسکار بهترین طراحی لباس را برد. آنیتا اکبرگ و آنوک امه دیگر بازیگران«زندگی شیرین» هستند. اکبرگ که یکی از منابع الهام فلینی بود اوایل سال 2015 در 83 سالگی درگذشت.

نسخه کاملاً ترمیم‌شده کلاسیک 178 دقیقه‌ای «زندگی شیرین» در 2010 به مناسبت پنجاهمین سال نمایش این فیلم با معرفی مارتین اسکورسیزی در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم رم روی پرده رفت.

خالق فیلم‌های «راننده تاکسی» و «گاو خشمگین» اعتقاد دارد سینما به پیش و بعد از «زندگی شیرین» تقسیم می‌شود و این فیلم قوانین را شکست.

اسکورسیزی می‌گوید: این فیلم نه داستان دارد و نه طرح داستانی، با این حال مدت‌زمان آن حدود سه ساعت است. فلینی بعد از این فیلم دیگر هیچ‌وقت یک داستان را سرراست تعریف نکرد.