20170107153758 23

در حالیکه دوستداران «جنگ ستارگان» می‌خواهند بدانند پس از مرگ بازیگر محبوب این مجموعه چه اتفاقی برای شخصیت او می افتد، عده‌ای از آن ها می خواهند او را رسما به یک شاهزاده خانم تبدیل کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، هواداران کری فیشر فقید که روز بیست و هفتم دسامبر در ۶۰ سالگی درگذشت، دارند لابی گری می‌کنند تا شخصیت او در «جنگ ستارگان» یعنی پرنسس لیا، رسما به یکی از پرنسس های دیزنی تبدیل شود.

درخواستی در سایت Change.org به ثبت رسیده که از دیزنی – که حقوق رسمی مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» را در سال ۲۰۱۲ از لوکاس فیلم خریداری کرد – می خواهد سنت خود را بشکند و یک شخصیت لایو-اکشن را به جمع پرنسس های رسمی‌اش اضافه کند.

در این درخواست آمده: «بعد از فقدان تراژیک کری فیشر، ما حس می‌کنیم درخور است که دیزنی از این قانون که پرنسس های رسمی اش باید انیمیشنی باشند صرف نظر کند و لیا را یک پرنسس رسمی کند. این راهی فوق العاده برای به یاد داشتن کری و خوش آمدگویی به یکی از تعلقات جدید دیزنی است که میلیون‌ها نفر آن را دوست دارند

طبق این درخواست همچنین از دیزنی تقاضا شده یک مراسم کامل برای معرفی لیا به عنوان جدیدترین پرنسس دیزنی برگزار و رخدادی ویژه هم برای بزرگداشت کری فیشر به پا کند. این درخواست تا به حال توانسته نزدیک به ۴۰ هزار امضا از ۵۰ هزار امضایی که می‌خواهد را به ثبت برساند.

فیشر که در فیلم سال ۲۰۱۵ «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» دوباره نقش پرنسس لیا را بازی کرد، روز بیست و هفتم دسامبر و چند روز پس از یک حمله قلبی درگذشت.

از سوی دیگر، در حالیکه لوکاس فیلم، دیزنی و خانواده «جنگ ستارگان» به سوگ کری فیشر نشسته‌اند، آن ها همچنین باید آینده شخصیت دوست داشتنی او را هم تعیین کنند.

قرار بود لیا اورگانا نسبت به فیلم «جنگ ستارگان: اپیزود هشت» که فیلمبرداری اش به پایان رسیده، در فیلم «اپیزود ۹» سال ۲۰۱۹ نقشی بزرگتر داشته باشد و حداقل دو صحنه کلیدی با حضور او برای این فرنچایز تعیین شده بود. کالین ترِوُرو کارگردان «اپیزود ۹» قرار است هفته آینده به لس‌آنجلس سفر کند تا با کتلین کندی از لوکاس فیلم درباره آینده لیا روی پرده بزرگ صحبت کند.

یک خداحافظی درخور با شخصیتی محبوب پس از مرگ بازیگر آن شخصیت همیشه حرکتی احساسی و چالش برانگیز خواهد بود. با وجود اینکه شرایط ها متفاوت بود، طی چند سال گذشته دو مثال متفاوت از چنین وضعیتی دیده شد.

در تابستانی که گذشت، فیلم «سفر ستاره ای ماورا» یادی از لئونارد نیموی فقید کرد و نشان داد که نسخه جوان‌تر اسپاک (با بازی زکری کویینتو) خبر مرگ خود مسن‌ترش یعنی اسپاک پرایم (با بازی نیموی) را دریافت می کند. این مرگ در فیلمنامه لحاظ شد و اسپاک جوان تر این سوال را از خود پرسید که آیا باید در استارفلیت باقی بماند یا خودش را وقف حفاظت از فرهنگ والکن کند. در ادامه فیلم، اسپاک جوان تر متعلقات اسپاک پرایم فقید را بررسی و عکسی را از بازیگران «سفر ستاره ای» قدیم با بازی نیموی پیدا می کند. این لحظه ای بود که مورد تایید آدام، پسر نیموی قرار گرفت و وقتی فیلم در کامیک کان سن دیگو پیش نمایش شد، هواداران هم از آن استقبال کردند.

آدام در ماه آگوست به هیت ویژن گفت: «خیلی خوب بود که پدر را آنجا دیدم، در ح20170107153758 23الی که صدا وتصویرش هنوز طنین‌انداز بود. هنوز حاضر بود

فیلم «خشمگین ۷» مثالی حتی چالش برانگیزتر از تجلیل از یک ستاره درگذشته بود. پل واکر ستاره این مجموعه وقتی که فیلم هنوز در دست ساخت بود طی یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد. تکنولوژی سی‌جی‌آی و برادران واکر صحنه‌های پایان فیلم را شکل دادند و فیلم را به پایان بردند. تجلیل زیبا و دردناکی که در پایان فیلم از واکر شد، یکی از محبوب‌ترین لحظات تمام تاریخ این فرنچایز بود و ویدیویی که از آن در یوتیوب قرار داده شد، بیش از دو میلیارد بار دیده شد. این امکان به واکر اجازه داد تا به جای این که در «خشمگین ۷» شخصیت واکر در فیلم یعنی برایان او کانر کشته شود، با ماشینش زیر غروب آفتاب به سمت مسیری متفاوت از بقیه اعضای گروه حرکت کند تا یک زندگی آرام با خانواده‌اش داشته باشد.

با این حال در واکنش به اعلام این خبر که لوکاس فیلم ملاقاتی ترتیب داده تا در مورد آینده پرنسس لیا بحث کند، بسیاری از هواداران «جنگ ستارگان» مخالفت خود را نسبت به این ایده بروز دادند که حضور کری فیشر در فیلم «اپیزود ۹» از طریق سی جی آی تکمیل شود. شخصیت پیتر کوشینگ در فیلم «سرکش: داستانی از جنگ ستارگان» هم به همین شیوه احیا شده بود. بقیه پیشنهاد دادند که شخصیت فیشر باید مثل شخصیت اسپاک با بازی نیموی، خارج از پرده از داستان کنار برود.

در نهایت هر اتفاقی که بیفتد، لوکاس فیلم وقت زیادی دارد تا بتواند یک خداحافظی درخور با لیا و فیشر بکند.