در قسمت اول این موضوع با تعدادی از چهره های معروف هالیوود اعم از بازیگر، کارگردان، فیلم بردار و تهیه کننده که تاکنون موفق به دریافت جایزه اسکار نشده بودند آشنا شدیم.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه متن تعداد دیگری از این افراد و جزییات بیشتری از دلایل ناکامی آن ها را ذکر خواهیم کرد.

بردلی کوپر (Bradley Cooper)

63583190044944251100101


بردلی کوپر با ۴ نامزدی جایزه اسکار از سال ۲۰۱۳ را باید یک ماشین نامزدی اسکار نامید. به نظر می رسید که او در مراسم اسکار سال ۲۰۱۵ بخت اول برنده شدن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» (American Snpier) باشد اما این جایزه را به ادی ردمین برای بازی در فیلم «تئوری همه چیز» (The Theory of Everything) واگذار کرد. سه مورد از نامزدی های کوپر برای نقش آفرینی در فیلم ها و یکی نیز برای تهیه کنندگی فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» بوده است که مورد اخیر نصیب فیلم «مرد پرنده ای» (Birdman) شد.

مارک والبرگ (Mark Wahlberg)

Mark Wahlberg e1418165115507 1940x1092 w900 h600 768x433


مارک والبرگ تاکنون دو بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. اولین نامزدی وی در سال ۲۰۰۷ برای بازی در فیلم «رفتگان» (The Departed) و دومین نامزدی او در سال ۲۰۱۱ به عنوان تهیه کننده برای فیلم «مبارز» (The Fighter) بود.

نائومی واتس (Naomi Watts)

9beaf6f6501449c3800017fa7f582ccb w900 h600 768x480


نائومی واتس هر ساله به برنده شدن جایزه اسکار نزدیک تر می شود اما تاکنون موفق نشده این جایزه را از آن خود کند. وی اولین بار در سال ۲۰۰۴ برای بازی در فیلم «۲۱ گرم» (۲۱ Grams) و دومین بار در سال ۲۰۱۵ برای بازی در فیلم «غیر ممکن» (The Impossible) نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

میشله ویلیامز (Michelle Williams)

michelle williams today 161129 tease 125b31d8b790b2de52db027d2ffb95f7 w900 h600 768x433


میشله ویلیامز نشان داده که آینده روشنی در پیش دارد. وی از سال ۲۰۰۶ تاکنون ۴ بار نامزد دریافت جایزه اسکار از جمله جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن سال ۲۰۱۷ برای فیلم «منچستر کنار دریا» (Manchester by the Sea) شده است.

کاتلین کندی (Kathleen Kennedy)

lis09 15 11 w900 h600 768x444


کاتلین کندی تهیه کننده ثابت فیلم های استیون اسپیلبرگ اگر چه تاکنون ۸ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده اما هر بار رقابت را به دیگر نامزدها واگذار کرده است. وی در طول فعالیت ۳۰ سال خود برای تهیه کنندگی فیلم های متعددی از جمله «ای تی» (E.T.)، «حس ششم» (The Sixth Sense)، «اسب جنگی» (War Horse) و «لینکلن» (Lincoln) شانس برنده شدن جایزه اسکار را داشته اما نتوانسته به آن دست یابد.

ریدلی اسکات (Ridley Scott)

ridley scott 768x504


این کارگردان صاحب سبک از سال های دهه ۷۰ مشغول ساختن فیلم است اما تنها ۴ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده و هر بار نتوانسته جایزه را لمس کند. آخرین نامزدی وی در سال ۲۰۱۶ برای فیلم «مریخی» (The Martian) بود که فیلم وی نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شد. سه نامزدی دیگر وی برای فیلم های «تلما و لوییز» (Thelma & Louise)، «گلادیاتور» (Gladiator) و «سقوط شاهین سیاه» (Black Hawk Down) بوده است.

دیوید لینچ (David Lynch)

david lynch w900 h600 768x522


لینچ با ۴ بار نامزدی تاکنون موفق نشده است جایزه اسکار بهترین کارگردانی را به دست بیاورد. وی برای فیلم های «مرد فیل نما» (The Elephant Man)، «مخمل آبی» (Blue Velvet) و «جاده مالهالند» (Mullholland Drive) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی و برای فیلم «مرد فیل نما» نیز نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی شد اما رقابت را به فیلم «انسان های معمولی» (Ordinary People) واگذار کرد.

لیام نیسون (Liam Neeson)

liam neeson w900 h600 768x502


شاید فکر کنید نیسون برای فیلم «فهرست شیندلر» (Schindler’s List) صاحب جایزه اسکار شده است اما اینطور نیست. در آن سال که نیسون نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده بود نتوانست نظر داوران اسکار را جلب کند و در نهایت تام هنکس برای فیلم «فارست گامپ» (Forrest Gump) جایزه اسکار را به خانه برد.

دیوید فینچر (David Fincher)

david fincher w900 h600 768x496


کارگردان فیلم «باشگاه مبارزه» (Fight Club) سبک بسیار منحصر بفردی در ساخت فیلم دارد و روز به روز در جشنواره های معتبر محبوب تر از قبل می شود. اما وی تاکنون تنها دو بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است: نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی برای «مورد عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button) و «شبکه اجتماعی» (The Social Network). سبک خاص فیلم سازی فینچر که می توان آن را در فیلم های «زودیاک» (Zodiac)، «هفت» (Se7en) و «دختر گمشده» (Gone Girl) به وضوح دید شایستگی دریافت جایزه اسکار را دارد و باید به زودی شاهد بردن این جایزه از طرف فینچر باشیم.

جسیکا چَستَین (Jessica Chastain)

jessica chastain 1 768x432


چستین شایستگی دریافت جایزه اسکار سال ۲۰۱۳ برای بازی تحسین برانگیز در فیلم «سی دقیقه پس از نیمه شب» (Zero Dark Thirty) را داشت اما این جایزه به جنیفر لارنس برای بازی در فیلم «دفترچه امیدبخش» (Silver Linings Playbook) رسید. دیگر نامزدی او در سال ۲۰۱۲ برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای فیلم «کمک» (The Help) بود که این بار نیز رقابت را به اوکتاویا اسپنسر برای بازی در همین فیلم واگذار کرد.

ادوارد نورتون (Edward Norton)

edward norton w900 h600


در کمال تعجب این بازیگر صاحب سبک علی رغم ۳ بار نامزدی اسکار برای فیلم های «ترس کهن» (Primal Fear)، «تاریخ مجهول آمریکا» (American History X) و «مرد پرنده ای» هنوز موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر اسکار نشده است.

هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter)

Helena Bonham Carter w900 h600 768x432


کارتر تاکنون دو بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگری شده اما نتوانسته آن را به دست بیاورد. وی برای اولین بار در سال ۱۹۹۸ برای فیلم «بال های کبوتر» (The Wings of the Dove) نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. کارتر دومین نامزدی اسکار خود را نیز در سال ۲۰۱۱ در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای فیلم «سخنرانی پادشاه» (The King’s Speech) به دست آورد.

برد پیت (Brad Pitt)

brad pitt w900 h600 768x512


برد پیت یک بار جایزه اسکار را بدست آورده اما نه به عنوان بازیگر. وی تنها جایزه اسکار خود را در سال ۲۰۱۴ برای تهیه کنندگی فیلم «۱۲ سال بردگی» (۱۲ Years a Slave) به دست آورد. با این وجود پیت تاکنون موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نشده و تنها ۳ بار برای فیلم های «دوازده میمون» (۱۲ Monkeys)، «مورد عجیب بنجامین باتن» (The Curious Case of Benjamin Button) و «مانیبال» (Moneyball) در فهرست نامزدهای دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر قرار گرفته است. باور نکردنی به نظر می آید اما واقعیت دارد.