image 13960303446 zack snyder

زک اسنایدر که بعد از خودکشی و مرگ فاجعه‌بار دخترش در ماه مارس گذشته، همچنان در مراحل پس‌تولید دنباله جدید «بتمن علیه سوپرمن» مشارکت داشت، انصرافش را از ادامه همکاری با این پروژه ابرقهرمانی اعلام و جاس ویدن کارگردان فیلم «انتقامجویان» را جایگزین خود کرد. اسنایدر 51 ساله در توضیح این تصمیم می‌گوید: «می‌خواهم کمی از سینما فاصله بگیرم و در کنار خانواده‌ام باشم، در کنار فرزندانم باشم که در این شرایط واقعا به حضور من نیاز دارند »

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، مرحله اصلی فیلمبرداری «انجمن عدالت» که دنباله بعدی «بتمن علیه سوپرمن: طلوع عدالت» به شمار می‌رود، آوریل 2016 آغاز شد و اکتبر همان سال به پایان رسید. اسنایدر کارگردان باسابقه ژانر ابرقهرمانی که از حدود دو ماه پیش با پیامدهای مرگ دردناک دخترش دست و پنجه نرم می‌کند، در گفت‌وگوی اخیرش با «هالیوود ریپورتر» اعلام کرد از ادامه همکاری با پروژه «ابرقهرمانی» استودیوی «برادران وارنر» انصراف داده است.

همچنین، دبورا اسنایدر که به عنوان تهیه‌کننده «انجمن عدالت» با سازندگان پروژه همکاری داشت، تا بهبودی شرایط خانوادگی‌‌اش مدتی را به همراه همسرش به مرخصی خواهد رفت.

به این ترتیب، دنباله جدید «بتمن علیه سوپرمن» که این روزها در مرحله پس‌تولید به سر می‌برد، از حالا به بعد تحت نظارت جاس ویدن برای اکران در نوامبر 2017 آماده می‌شود. هنوز فیلمبرداری تعدادی از صحنه‌های اضافی فیلم باقی مانده و ویدن قرار است در این وضعیت بحرانی به داد وارنرها برسد تا فیلم طبق اعلام قبلی در تاریخ 17 نوامبر (26 آبان) روانه پرده سینماها شود.

آتمن اسنایدر دختر کارگردان هر دو بخش «بتمن علیه سوپرمن» دو ماه پیش در سن 20 سالگی دست به خودکشی زد. خبر درگذشت او کاملا سربسته باقی ماند، حتی اهالی سینما هم تازه دو هفته بعد از این اتفاق دردناک مطلع شدند. اسنایدر که نیاز داشت با پیامدهای مصیبت‌بار مرگ دخترش کنار بیاید، ابتدا برای بازگشت به مراحل پایانی تولید فیلم ابراز تمایل کرده بود. این فیلم با بازی بن افلک، گال گدوت، جیسن موموآ و ازرا میلر مقابل دوربین رفته است.

اسنایدر می‌گوید: «پیش خودم خیال می‌کردم برگشتن به کار، حال و هوایم را عوض خواهد کرد، تا این که دست روی دست بگذارم و شاهد زنده به گور کردن خودم باشم. این شغل انرژی مضاعفی می‌طلبد. جان آدم را می‌گیرد. و در دو ماه گذشته، به این دریافت رسیدم ... تصمیم گرفته‌ام از سینما فاصله بگیرم و در کنار خانواده‌ام باشم و در کنار فرزندانم که واقعا به من نیاز دارند. همگی‌شان دوران سختی را می‌گذرانند. خودم هم روزگار سختی را می گذراندم »

توبی امریک رییس استودیوی «برادران وارنر» با اعلام حمایت کامل خود از تصمیم اسنایدر می‌گوید: «آنها در شرایطی به سر می‌برند که به‌هیچ‌وجه قابل تصور نیست. دل و قلب من – دل و قلب ما – با آنهاست »

این نخستین‌بار نیست که «برادران وارنر» هنگام ساخت یکی از پرهزینه‌ترین تولیدات‌شان بر اساس کتاب‌های مصور دی سی با چنین شرایط غیرمنتظره‌ای روبه‌رو می‌شوند. در سال 2008، درگذشت ناگهانی هیث لجر ستاره نقش جوکر زمانی رخ داد که مراحل تولید «شوالیه تاریکی» هنوز به طور کامل به پایان نرسیده بود. این اتفاق کریستوفر نولان کارگردان فیلم و استودیو برادران وارنر را در شرایطی بغرنج قرار داد.