فیلم هایی که درباره سرقت و بانک زنی ساخته می شود یک چیز ناشناخته در خود دارند که ارزششان را چند برابر می کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بدونیم، یک فیلم با این موضوع وقتی کارگردان خوب و بازیگران نامداری داشته باشد قدرت جاذبه اش بیشتر هم می شود و می تواند تجربه ای دلهره آور و فوق العاده را برای بیننده رقم بزند.

اخیرا یکی از فیلم های سرقتی بسیار مشهور به نام Ocean’s 8 اکران شده که بازیگران به نامی نیز دارد از جمله ساندرا بولاک، کیت بلانشت، آن هاتاوی، سارا پلسون و ریحانا ( چرا فیلمو خراب می کنید! ) این خانم ها گروهی از سارقان را تشکیل می دهند که می خواهند در مراسم Met Gala دست به سرقت بزنند.

به همین دلیل بهانه ای پیدا کردم تا شما را با بهترین فیلم های تاریخ سینما با موضوع سرقت آشنا کنم. لیست را مطالعه کنید و در قسمت کامن بگویید چندتا را دیده اید و اگر چیزی در این لیست کم است حتما به ما هم معرفی کنید.

29 444ga22222242 

10 - Inception

نولان این بار از عنصر  تعقیب و گریز در یک فیلم تخیلی استفاده کرده که در آن یک تیم به رهبری دی کاپریو سعی می کنند با استفاده از ذهن افراد در خواب اطلاعاتشان را بدزدند. البته این کار فوق العاده خطرناک است و شاید به قیمت سفری بدون بازگشت در عالم خواب باشد.

bb333299

۹- Ocean’s Eleven

یکبار دیگر سودربرگ پا به دنیای تبهکاران گذاشته. اما اینبار فیلم او از عنصر طنز نیز برخوردار است. یک گروه از حرفه ای ترین دزدها سعی می کنند یکی از سه کازینو بزرگ وگاس را بزنند. این فیلم نیز سرشار است از اتفاقات غافلگیر کننده.

bb333299006

۸- Reservoir Dogs

این فیلم کوئنتین تارنتینو به خوبی در یادها ماند حتی با اینکه بیننده اصلا صحنه دزدی که انجام شده را نمی بیند. بازیها و صحنه های قبل و بعد از دزدی آنقدر زیبا است که کاملا درگیر فیلم و آنچه بر سر شخصیت ها می آید می شوید.

bb33329900406

۷- Thief

میاکل مان فیلمی درباره یک دزد حرفه ای جواهرات ساخته با بازی زیبای جیمز کان. فیلم آنقدر با جزئیات ساخته شده که گویی مایکل مان این ژانر را با شاهکار خود از حالت اصلی خود جدا کرده. خوشبختانه این آخرین فیلم مایکل مان با موضوع دزدی نبود.

bb33329900406001

۶- Point Break

کاترین بیگلو در این فیلم میکسی از جذاب ترین بازیگران مرد آن دوره را با دزدی از بانک ساخت. این فیلم را می توان یک کار کلاسیک در ژانر دزدی دانست.

bb3332990040600010

۵- heist

یکی از هوشمندانه ترین فیلم های جنایی که تا به حال ساخته شده، نوشته و ساخته دیوید ممت است. داستان فیلم یک سارق حرفه ای جواهرات را دنبال می کند که می خواهد برای آخرین بار یک دزدی بزرگ را انجام دهد. هکمن یکی از بهترین نقش هایش را در همین فیلم بازی کرده و البته ستارگان بسیاری نیز او را همراهی می کنند. این فیلم نیز غافلگیری های بسیاری را برای بیننده به همراه دارد.

bb333299004060001000

۴- Jackie Brown

تارنتینو در سال ۱۹۹۷ یکی از رمان های المور لئونارد را تبدیل به فیلم کرد که تا قبل از اکران دست کم گرفته می شد. از جذابیت ها این فیلم توجه تارنتینو به جزئیات، بازی خوب بازیگران و داستان آن است.

bb3332990040600010002

۳- The Killing

این فیلم استنلی کوبریک زمانی ساخته شد که او هنوز در حال یافتن خود بود اما با دیدنش نشانه های یک کارگردان فوق العاده را خواهید دید. پس از دیدن این فیلم متوجه می شوید تنها خالق فیلم هایی مانند The Shining و ۲۰۰۱ می توانسته چنین شاهکاری بسازد.

bb333299004060003410

۲- Heat

گفته بودم که مایکل مان ساخت چنین فیلم های را متوقف نکرده بود.

آنچه در فیلم Thief تنها از دید دزد داستان می دید را این بار از نگاه پلیس نیز می بینید. Heat یک شاهکار است، رابرت دنیرو و گروهش در برابر آلپاچینو و پلیس ها. صحنه های نفس گیر تعقیب و گریز و صحنه فوق العاده ماندگار روبرو شدن دنیرو و آلپاچینو همگی آن را تبدیل به کاری می کنند که دیدنش اجباری است.

bb3332990040600355

۱- Rififi

اما در سینمای فرانسه Rififi را دارند. این فیلم که در سال ۱۹۵۵ ساخته شده داستان مردانی را دنبال می کند که به دنبال انجام یک دزدی بی نقص هستند. تمام فیلم های هالیوودی در این ژانر از Mission: Impossible گرفته تا Heat یک یا دو عنصر خود را از این فیلم گرفته اند.