یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید. این پنجمین بخش از این سلسله مطالب می باشد که تقدیمتان می گردد.

 star wars113

1977 - موسیقی فیلم جنگ ستارگان (Star Wars) : فکر نمیکنم که کسی شک داشته باشه که موسیقی فیلم « جنگ ستارگان » که جان ویلیامز آن را ساخته، در سال 1978 می بایست اسکار بهترین موسیقی را بدست می آورد. این موسیقی در سالهای بعد تبدیل به مشهورترین موسیقی متن در تاریخ سینما شد.

دانلود فایل

 MidnightExpress Film 00Stills 8

1978- موسیقی فیلم قطار سریع‌السیر نیمه‌شب (Midnight Express ) : در این سال به نظر می رسید که باز هم جان ویلیامز با ساخت موسیقی متن فیلم « سوپرمن » بتواند اسکاری را کسب نماید اما این موسیقی الکترونیک جورجیو مورودر بود که توانست جایزه را کسب کرده و همه را غافلگیر نماید. این موسیقی در کشور ما نیز بارها و بارها در برنامه های گوناگون از تلویزیون پخش شده و شما هم قطعاً آن را شنیده اید!

دانلود فایل 

 a little romance00

1979- موسیقی فیلم یک عاشقانه کوچک (A Little Romance) : در این سال جورجس دلرو توانست نخستین اسکار و تنها اسکار زندگی اش را برای ساخت موسیقی این فیلم رمانتیک کسب نماید.

دانلود فایل 

 Fame Film Stills 1611

1980- موسیقی فیلم شهرت (Fame) : موسیقی متن مایکل گور برای فیلم « شهرت » شهرتی جهانی به همراه داشت. وی در این سال رقبای سرسختی از جمله جان ویلیامز را کنار زد که با قسمت جدید « جنگ ستارگان » به اسکار بازگشته بود.

دانلود فایل 

 00ult 14.32.08

1981 - موسیقی فیلم ارابه های آتش ( Chariots Of Fire) : اگرچه « ارابه های آتش » در سال 1981 در رشته های اصلی اسکار نامزد شد، اما امروزه بیشترین دلیل یادآوری این فیلم موسیقی متن شاهکار آن است که ساخته آهنگساز برجسته یونانی یعنی « ونجلیس » می باشد. موسیقی متن این فیلم یکی از بهترین آثار موسیقیایی تاریخ سینماست.

دانلود فایل 

 4K ET review1332

1982 - موسیقی متن فیلم ای.تی (ET) : موفقیت جهانی « ای.تی » تنها به دلیل خلاقیت اسپیلبرگ در خلق شخصیت اصلی داستان نبود بلکه موسیقی عالی جان ویلیامز نیز کیفیت فیلم را دوچندان کرده بود. جان ویلیامز برای ساخت موسیقی این فیلم موفق شد تا دوباره اسکاری را کسب نماید.

دانلود فایل 

the rig2f42424

1983 - موسیقی فیلم مردان واقعی (The Right Stuff) : بیل کانتی که یکی از گزینه های ثابت مراسم های اسکار بود، بالاخره موفق شد برای ساخت موسیقی متن فیلم « مردان واقعی » اسکاری را دریافت نماید.

دانلود فایل 

 3 A Passage To India 1

1984- موسیقی فیلم گذرگاهی به هند (A Passage To India) : موسیقی باشکوه مائوریس ژار برای فیلم « گذرگاهی به هند » باعث شد تا ژار سومین اسکارش را کسب نماید.

دانلود فایل

 out of africa still

1985 - موسیقی فیلم خارج از آفریقا (Out Of Africa) : در این سال جان بری موفق شد اسکار بهترین موسیقی متن را کسب نماید و یک دستاورد دیگر برای بریتانیا در شاخه بهترین موسیقی در اسکار بدست آورد.

دانلود فایل

 round midnight22

1986 - موسیقی فیلم نزدیک نیمه شب (Round Midnight) : در این سال هربی هنکاک موفقی شد برای ساخت موسیقی سبک جَز برای فیلم « نزدیک نیمه شب » برنده اسکار شود.

دانلود فایل

 

 

 

مطالب قسمت های قبل را از طریق لینک زیر مشاهده نمائید :

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1945 الی 1954 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1955 الی 1965 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1966 الی 1976 }

 

صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید