2241233

به لطف فروش چشمگیر فیلم های « مرد آهنی 3 » ، « عطش مبارزه: اشتعال» ، « من نفرت انگیز 2 » ، « سریع و خشمگین 6 » و تازه وارد هایی مانند « جاذبه »، « مرد آهنین » و « جنگ جهانی زد : سینمای امریکا سال رکورد شکنی را پشت سر گذاشت.

با پایان سال 2013 و شروع سال میلادی جدید نگاهی کرده ایم به بزرگترین و محبوب ترین فیلم هایی که در سال 2014 در نوبت اکران قرار دارند.

(توضیح: موارد ذکر شده درباره فیلمهایی است که فقط در سال 2014 اکران خواهند شد و دلیل انتخاب آنها بزرگی پروژه ، بودجه یا انتظار بی صبرانه طرفداران می باشد. در این گزارش از ذکر فیلم های صرفا هنری و مستقل چشم پوشی شده است.)

transc524523

Transcendence  (برتری )   

کارگردان: والی فیشر

بازیگران: جانی دپ - ربکا هال - مورگان فریمن - پل بتانی - کیلیان مورفی و

تاریخ اکران : 18 آپریل 2014

فیلمی علمی تخیلی از فیلمبردار همیشگی کریسوفر نولان, والی فیشر که البته نولان تهیه کننده فیلم نیز می باشد. یک دانشمند رو به مرگ بدن و ذهن خود را به کامپیوتر منتقل می کند و با توانایی فراتر از رویا های خود مواجه میشود و البته کسی نمی تواند او را متوقف کند.

down235

 

Dawn of the planet of the apes   (خیزش سیاره میمون ها )

کارگردان: مت ریوز

بازیگران: گری الدمن - جیسون کلارک - کری راسل - اندی سرکیس و...

تاریخ اکران : 11 جولای 2014

ادامه فیلم بسیار موفق ظهور « سیاره میمون ها » که کارگردانی این قسمت بر عهده مت ریوز (بگذار داخل شوم - مزرعه شبدر) می باشد که با توجه به حضور او باید منتظر فیلمی خاص بود. داستان فیلم درباره گروهی بازمانده از جنگ بین انسان ها و میمون ها به رهبری سزار می باشد.

godzi1254531

) Godzilla گودزیلا )

کارگردان: گرت ادواردز

بازیگران: آرون تیلور جانسون - برایان کرانستون - ژولیت بینوش - الیزابث اولسن و ...

تاریخ اکران : 16 می 2014

کارگردانی بر عهده گرت ادواردز است که فیلم خوب « هیولاها » را در کارنامه خود دارد. باید دید با حضور او و گروهی از بازیگران سطح بالا این فیلم درجه ای بالاتر از سرگرمی محض پیدا خواهد کرد یا خیر. داستان درباره هیولایی به نام گودزیلا می باشد که خطری برای انقراض نسل بشر به حساب می آید.

jupit2351

 Jupiter ascending (صعود ژوپیتر )

کارگردان: اندی و لانا واچوفسکی

بازیگران: چنینگ تیتوم - میلا کیونیس - شان بین و ...

تاریخ اکران : 18 جولای 2014

فیلمی دیگر از خالقین ماتریکس که با فیلم قبلی خود « اطلس ابری» طرفداران خود را به بازگشتشان امیدوار کردند. در دنیایی که بشر به آخرین پله های تکامل رسیده است دختری هدف آدمکشان قرار گرفته زیرا حضور او بقای سلطنت ملکه جهان را به خطر می اندازد.

hrcul235145

 Hercules(هرکول )

کارگردان: برت رتنر

بازیگران: دوواین جانسون - جان هارت - یان مک شین - جوزف فاینس و ...

تاریخ اکران : 25 جولای 2014

امسال دو فیلم به نام "هرکول" نمایش داده می شود که فیلم اول به کارگردانی رنی هارلین فیلمی درجه ب می باشد. فیلم اصلی به کارگردانی برت رتنر(مردان ایکس:آخرین مقاومت - ساعت شلوغی) و بازی "راک" در نقش اصلی می باشد. داستان درباره هرکول می باشد که روزگار خود را به عنوان یک جایزه بگیر می گذراند تا اینکه توسط پادشاه فراخوانده می شود.

turt253453

 
   (لاک پشت های نینجای جهش یافته ) Teenage mutant ninja turtles

کارگردان: جاناتان لایبزمن

بازیگران: مگان فاکس - ویلیم فیچنر - ووپی گلدبرگ و ...

تاریخ اکران : 8 آگوست 2014

داستان لاک پشت های نینجا البته اینبار به صورت فیلم زنده و کارگردانی جاناتان لایبزمن (نبردگاه لس آنجلس - خشم تایتان ها). بیگانگان به زمین حمله کرده اند و لاکپشت ها برای مقابله با آنها آماده می شوند.

hunger2545

Hunger games: mockingjay part 1  (عطش مبارزه: زاغ مقلد قسمت اول )

کارگردان: فرانسیس لارنس

بازیگران: جنیفر لارنس - جاش هاچرسون - وودی هارلسون - جولین مور - فیلیپ سیمور هافمن - الیزابث بنکس و ...

تاریخ اکران : 21 نوامبر 2014

داستان کتاب سوم « عطش مبارزه » که به دو قسمت تقسیم شده و امسال قسمت اول آن نمایش داده می شود. بعد از موفقیت تجاری و هنری قسمت اول و دوم سری عطش مبارزه, انتظار ها از این سری فیلم بسیار بالا رفته است. کتنیس حالا دیگر به سمبلی برای مبارزه علیه کاپیتول تبدیل شده است.

trans2345

Transformers: age of extinction  (تغییر شکل دهندگان: عصر انقراض )

کارگردان: مایکل بی

بازیگران: مارک والبرگ - نیکولا پلتز - استنلی توچی - کلسی گرمر و ...

تاریخ اکران : 27 ژوئن 2014

قسمت چهارم سری فیلم های « تغییر شکل دهندگان » به کارگردانی مایکل بی که با تغییرات اساسی در فیلمنامه و بازیگران مواجه شده است. یک مکانیک و دخترش کشفی می کنند که پای اوتوبات ها, دسیپتیکان ها و دولت را به زندگی آنها باز می کند.

wint234562

 Winters tale (داستان زمستان )

کارگردان: آکیوا گلدزمن

بازیگران: راسل کرو - کالین فارل - ویل اسمیث - جنیفر کانلی - ویلیام هرت و ...

تاریخ اکران : 18 آپریل 2014

اولین فیلم نویسنده و تهیه کننده معروف آکیوا گلدزمن (من افسانه هستم - یک ذهن زیبا - من روبات) که در ژانردرام - فانتزی می باشد. دزدی عاشق زنی می شود اما زن می میرد. زمانی که او متوجه می شود قدرت زنده کردن مردگان را دارد تصمیم می گیرد تا جان او را نجات دهد.

dumb23642

Dumb and dumber to  (همچنان احمق و احمق تر )

کارگردان: بابی و پیتر فارلی

بازیگران: جیم کری - جف دنیلز - لوری هولدن و ...

تاریخ اکران : 14 فوریه 2014

بعد از نزدیک به بیست سال برادران فارلی به همراه دو بازیگر فیلم اصلی گرد هم آمده اند تا قسمت جدیدی از « احمق و احمق تر »را روانه سینماها کنند. بعد از بیست سال هری و لوید برای پیدا کردن بچه گمشده خودشان وارد ماجراجوئی تازه ای می شوند.

malef54253413

Maleficent  (بدجنس )

کارگردان: رابرت استرامبرگ

بازیگران: آنجلینا جولی - الی فانینگ - شارلتوکوپلی و ....

تاریخ اکران : 18 آپریل 2014

فیلمی از کمپانی دیزنی بر اساس قصه معروف زیبای خفته که داستان اصلی حول شخصیت جاوگر بدجنس و طلسم کردن شاهزاده آئورا می گردد . « بدجنس » اولین فیلم رابرت استرامبرگ متخصص جلوه های ویژه بوده است. باید دید تماشاگران از این فیلم با حضور آنجلینا جولی در نقش اصلی چگونه استقبال خواهند کرد.

expendables-3-poster34

The Expendables 3 ( بی مصرف ها 3 )

کارگردان : پاتریک هیوز

بازیگران : سیلوستر استالونه،جت لی، جیسون استاتم، مل گیبسون، وسلی اسنایپس، آنتونیو باندراس، هریسون فورد ، آرنولد شوارتزنگر، دولف لاندگرین،

تاریخ اکران : 15 آگوست 2014

سومین قسمت از مجموعه « بی مصرف ها » با بازی مجموعه ای از مشهورترین بازیگران قدیمی و جدید سینمای اکشن هالیوود. داستان این قسمت درباره فردی به نام کنراد استونبنکس است که بخاطر انتقام از گروه « بی مصرف ها » در مقابل آنها قرار میگیرد و...

Resident-Evil-6-m4

Resident Evil 6 ( رزیدنت اویل 6 )

کارگردان : پُل دابلیو.اس. اندرسون

بازیگران : میلا جوویچ ( تا این لحظه )

ششمین قسمت از مجموعه فیلمهای « رزدینت اویل » که اینبار قرار هست آلیس ، جیل ، کلیر ، کریس، لئون ، آدا و وسکر به مبارزه با ملکه قرمز بروند؛ کسی که قرار هست بشریت را به نابودی بکشاند. پیش بینی موفقیت « رزدینت اویل 6 » با توجه به روند نزولی این سری از فیلمها ، بسیار سخت است و باید منتظر ماند دید در زمان اکران چه نقدهایی در انتظار قسمت جدید خواهد بود.

 

 

نویسنده: نیما بخت همت

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!