5747330021

Zarinاولین لوح زرین هفته رو تقدیم می کنیم به سرکار خانم گلاب آدینه، اولا برای اینکه خیلی دوستش داریم و کلی این سالها زحمت کشیده و مهربان هست و از این دلایل شخصی، بعدشم بخاطر موفقیتشون در جشنواره فیلم پکن برای بازی در فیلم « آبجی » که جایزه بهترین بازیگ زن رو دریافت کردند و اعتقاد داریم که کلی هم حقشون بود که این جایزه رو بگیرند!

از این رو ، به دلیل آنچه که « افتخار آفرینی بازیگر حسابی مملکت » می نامیم، اولین لوح زرین هفته را تقدیم سرکار خانم آدینه می کنیم و مفتخریم اعلام کنیم که این اولین لوح زرین مووی مگ هست که تقدیم ایشان می شه و امیدواریم که سالهای سال بدرخشند و ما هم اینجا لوح بهشون تقدیم کنیم.

 http://moviemag.ir/images/pics/62/News/1/1/37/Amir-Naderi-1160x870-Copy-1024x768.png

 Zarinدر هفته ای که گذشت خبر رسید که قرار هست امیر نادری در همکاری با دیگر کارگردانی ایرانی تبار یعنی رامین بحرانی، فیلمی رو برای شبکه مطرح HBO به نام « فارنهایت 451 » بسازند که گویا بزرگترین پروژه تلویزیونی این شبکه بوده و ظاهرا داستانش هم در آینده رخ می دهد.

آقا درسته که امیر نادری سالهاست از ایران مهاجرت کرده و سینماروهای جدید هم کمتر این کارگردان رو یادشونه، اما بهرحال افتخار داره دیگه نداره؟! از این رو، ما به دلیل آنچه که افتخار آفرینی کارگردان ایرانی » می نامیم، لوح زرینی را به آقای امیر نادری تقدیم می کنیم که هنوز برای نسل منِ ذره بین و هم سن و سالهای من، فیلم « دونده » و لحظه مشت زدن پسرک به یخ کلی خاطره هست!

 Ashe3432ster

68466آقا در این هفته ای که گذشت ستونِ زرین های هفته ما یکجورایی عزادار شد چون بهروز افخمی و برنامه هفت تعطیل شده و ما کلی سوژه برای اهدای تمشک زرین رو از دست دادیم که امیدواریم بتونیم جبرانش کنیم!

بهرحال، در هفته ای که گذشت خبر رسید که تهیه کننده و سرمایه گذار سریال « عاشقانه » چندتایی مشکل با هم پیدا کردن و ظاهرا این سریال هم یا داره غیرمنظم تولید میشه و یا قراره کنسل بشه و یا قراره از طریق یه سری سایت دانلود غیرقانونی پخش بشه و...

آقاجان! این چه روشیه شماها جدیدا توی شبکه نمایش خانگی راه انداختید برادرجان ؟ یه سریال رو با کلی بازیگر مشهور تولید می کنید و چند قسمتی منتشر می کنید بعدش یکدفعه میایید میگید سرمایه گذار پَر ، بازیگر پَر ، کارگردان پَر ؟ ملت چند بار باید تجربه کنسل شدن سریال های شبکه نمایش خانگی رو بچشن؟ آخه کجای دنیا اینهمه سریال کنسلی داره!

بهرحال، ما اینجا دقیق نمیدونیم که مشکل چیه و امیدوار هم هستیم که بهرحال این سریال کنسل نشه چون ملت کم کم دارن نگاه میکنن و بهش عادت می کنن، اما بهرحال ما اینجا به دلیل آنچه که « بلاتکلیف بودن وضعیت سریال های شبکه نمایش خانگی » می نامیم، یک تمشک زرین رو کلاً به اون دسته از سازندگان و تهیه کنندگانی تقدیم می کنیم که میان یه سریالی رو با بوق و کرنا می سازن بعد از چند قسمت هم میگن تو رو به خیر و ما رو به سلامت! ما هم که اینجا کلاً همون موزی هستیم که از سر میز بر می دارن!

 IMAGE63457066882421611795

68466در هفته ای که گذشت آقا رضای کیانیان در یک نشست که برای فیلم « هفت و پنج دقیقه » که بعد از 9 سال اکران شده برگزار شده بود، کلی نوشابه برای کارگردان و نویسنده باز کرد و گفت که اونا نه تنها کارشون رو بلدن بلکه از کلی فیلمنامه نویس های فرانسه هم بهترن و اصلاً هیچ ایرادی توی کارشون نیست. استاد همچنین در ادامه جلسه یه نوشابه گازدار مشکی هم برای خودشون باز کردن و گفتن که من خودمم چیزی از بازیگرای مطرح خارجی کم ندارم فقط در ایران مشکل خودباوری داریم وگرنه ما همه چیمون خیلی هم عالیه و دنیا هم عاشق سینمای ایرانه.

استاد ما نمی خواهیم بگیم که دنیا سینمای ما رو نمی بینه که اتفاقاً با این 2 تا اسکار اصغر آقا بیشتر از قبل هم زوم شده روی این سینما، اما دیگه آقا آدم که به خودش نمیگه من از بازیگرای خارجی چیزی کم ندارم و کارم درسته که! شما کی دیدی یه بازیگر درست و حسابی مثل خودت بیاد بشینه بگه من چیزی از بقیه کم ندارم و کارم درسته!؟

بهرحال، ما اینجا متاسفانه مجبوریم به اظهارات آقا رضای کیانیان به دلیل آنچه که تعبیر واژه « من خوبم تو نمی فهمی » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم کنیم و به این عزیز بزرگوار اعلام کنیم که ما خیلی مخلصیم و کلی نقش آفرینی ماندگار از شما دیدیم قربان و آدمهای نامردی هم نستیم و کلی هم تشکر میکنیم بابت ساختن این خاطرات. فقط نگرانیم که اون تعریف اقای کیومرث پوراحمد که گفته بود جولیان مور باید بیاد از شما بازی یاد بگیره در شما اثر کرده باشه؛ انشاله که اینطور نیست.

 143545352

 68466آقا آخرین تمشک هفته رو هم به مسئولان صدا و سیما تقدیم می کنیم که یکدفعه زمانی که ملت منتظر پخش برنامه « هفت » بودن و دیدن پخش نمیشه، گفتن که این برنامه تعطیله و افخمی هم در برنامه نخواهد بود و قراره قسمت جدیدش بعد از انتخابات برگزار بشه!

اولاً که خودتون می دونید ما اینور با نبودن جناب افخمی کلی عزا گرفتیم چون تمشک هامون روی دست مون باد میکنه هر هفته و می ترسیم که نفر کم بیاریم بهش تقدیم کنیم! اما این مسئله رو که کنار بگذاریم، باید به عزیزان مسئول گفت که آخه برادر من، یک برنامه یه چارتی ،چیزی داره که اعلام می کنن این تعداد قسمت ساخته میشه و بعدش می بینن که برنامه مخاطب داشته یا نه که اگه نداشت بزنن همه چیز رو بترکونن، نه اینکه خود اون بنده خدا قویاً در آخرین برنامه گفته بود قسمت بعد میام اما حالا به جای خودش، خبر نیومدنش اومده!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « یهویی شدن برنامه های پر بیننده » می نامیم، لوح زرینی را به مسئولان تعیین کننده وضعیت برنامه هفت تقدیم می کنیم که همینجوری یهویی گفتن برنامه تعطیله تا بعد از انتخابات و ما رو هم غافلگیر کردند. اما خداییش دلمون برای افخمی تنگ میشه امیدواریم در کنار فیلمسازی یه برنامه ای چیزی بهش بدن که بتونیم تمشک هامون رو آب کنیم!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید