1201677 469

Zarinدر هفته ای که گذشت خبر رسید که کوئینتینِ تارانتینو بالاخره به ازدواج بله گفتند و لباس دامادی پوشیدند و با ماشین رفتند که عروس خانم رو از آرایشگاه بیارن و به سلامتی، زندگی مشترکتشون رو شروع کنند!

تارانتینو البته از اون دست آدمهایی بود که می گفت تاهل؟ تاهل چیه اقا مگه مغز .... خوردم!؟ برم متاهل بشم که چی بشه ؟ عیالوار بشم، خانه به دوش بشم یا اصلا داماد سرخونه بشم!؟ بهرحال، ایشون هم بالاخره از مواضعش کوتاه اومد و سر و سامان گرفت تا بطور رسمی به جمع متاهل ها بپیوندد.

ما هم اینجا به رسم ادب و احترام، لوح زرینی را به دلیل آنچه که « ازدواج عمو کوئینتین » می نامیم، تقدیم ایشان و بانوی محترم می کنیم که الحق و النصاف، خیلی هنر کردن تا تارانتینو رو مجاب به ازدواج کنند! فقط امیدواریم که این ازدواج باعث نشه که از فردا فیلمهای تارانتینو رنگ و بوی گل و گلاب به خودش بگیره! شانس نداریم که، یکدفعه ای قسمت سوم « بیل را بکش » میاد بیرون می بینیم عروس به جای انتقام، دوباره عاشق شده و داره ازدواج می کنه!

 2507643

Zarin در هفته ای که گذشت همکلاسی سابق سرکار خانم اما استون، یک ویدئو براش می فرسته که اجرایی است که با اقتباس از « لالا لند » ساخته شده. اما استون هم این ویدئو رو می بینه و کلی ذوق می کنه و میگه دمت گرم و اما بخش لوح بگیر قضیه اینجاست که ایشون مرام میزاره وسط و به همکلاسی سابقش میگه که توی لندنه و میاد تا توی این نمایش براش بازی کنه!

واقعاً این لوح نداره ؟ خانم بعد از چندین سال همکلاسیش رو دیده و بدون اینکه در نظر بگیره که ستاره سینمای جهان هست و الان کلی مشتاق منتظر ببینه که فیلم بعدیش چیه، میگه میام توی نمایشت بازی میکنم و غمت نباشه! اونوقت ما اینجا یه رفیقی داریم بهش گفتیم بیا دو دقیقه جلوی دوربین میخوام از قیافه ات یه پرتره بگیرم، بهم میگه نمیام چون امکان داره بعدها معروف بشم و نمیخوام تصویری از گذشه ام منتشر بشه! همچین بچه های با اعتماد به نفس و با مرامی داریم ما!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « اما استون با معرفت » می نامیم، لوح زرینی رو به این سرکار خانم تقدیم می کنیم و امیدواریم که همیشه همینطور خاکی و با مرام باقی بمونه و ما هم اینجا هی بهش لوح بدیم تا قشنگ جایزه هایش بیشتر و بیشتر بشه. امیدواریم که لوح مان رو بزاره کنار آقا اسکارش که با هم دوست بشن!

 17 7 9 11544657513261

 68466در هفته ای که گذشت خبر رسید که مجری صدا سیما سرکار خانم شیرین صمدی، در یک نمایش به نام « خواب های مصنوعی » بازی کرده اند که به سلامتی روی صحنه رفته و ملت هم داره میره ببینه کار رو. اما خیلی طول نکشید که ایشون اعلام کردند بخاطر بازی در این نمایش ممنوع التصویر شدند و دیگه نمی تونن برن صدا و سیما!

ما که هرچقدر فکر کردیم نفهمیدیم چطوریه که یک نفر برای بازی در تئاتر ممنوع التصویر می شه! آقا اون تئاتر بنده خدا هم مجوز داره هم کلی عوامل داره و بصورت رسمی میره صحنه و جدیداً هم میگن بازرس نامحسوس هم تازه داره نمایش ها! بعد دیگه با این وضع " خیلی قانونی " ، دیگه ممنوع التصویر شدن چه معنی داره اخه!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « ممنوع التصویر شدن مثل نقل و نبات » می نامیم، تمشک زرینی را به ممنوع التصویر کنندگان این بنده خدا تقدیم می کنیم که به دلایل نامشخص این مجری رو ممنوع التصویر کردند. آقا به خدا اینجور کارها آخر و عاقبت نداره بعد بگید چرا ما هی حرف می زنیم! والا اگه یه کار باحالی انجام بدید من خودم اینجا دو تا دوتا لوح زرین کنار گذاشتم تقدیمتون میکنم اما اخه این چیه اخه!

 image 13960419505 large 4e0a9da3 f07f 4b0d b1df 0632e93e11a8

68466این روزها اکران فیلم « اکسیدان » جنجال های زیادی به پا کرده و کلی مخالف برای خودش دست و پا کرده که میگن این فیلم مبتذله و باید اکرانش متوفق بشه. توی این وضعیت، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده که اگه لازم بشه به وزیر ارشاد خواهند گفت که اکران این فیلم و « مادر قلب اتمی » رو متوقف کنن!

ما اینجا ضمن احترام به عقاید، فکر میکنیم فیلمی که از مجراهای قانونی گذشته و تمام مجوزهای اکران رو دریافت کرده و از شونصد تا ممیزی عبور کرده تا به اکران برسه، صلاحیت این رو داره که اکران سالمی رو هم پشت سر بزاره. اگه الان این فیلم رو هم از اکران پائین بکشید، دیگه چه انتظاری می خواهید از سینما داشته باشید که تهیه کننده بیاد فیلم بسازه! والا اگر منم باشم میگم فیلمم با صد تا مجوز قانونی بره اکران باز هم امنیت نداره یکدفعه ای میاد پائین!

از این رو، به دلیل آنچه که « عدم اکران سالم فیلمهای قانونی » می نامیم، تمشک زرینی را به عزیزان خواهان توقف اکران فیلمهای مجوز دار تقدیم می کنیم و معتقدیم که شاٌن مجلس بسیار بالاتر از این هست که بیان بگن یک فیلم رو اکران کنید یا نکنید!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید