tmp oLHXPW d785c743c5338b342

Zarin آقا توی این هفته کلی گزینه تمشک بگیر داشتیم اما یه نکته زرین بگیر هم بود که دلمون نیومد از کنارش راحت رد بشیم.توی این هفته فیلم جدید آقای آرونفسکی به نام « مادر! » اکران شد و کلی جنجال و اظهار نظرهای متناقض درباره اش گفته شد.

نکته زرین بگیرش هم این هست که اون ور دنیا منتقدا و ملت اومدن فیلمو دیدن یا فیلمو کوبیدن یا ازش تمجید کردن بنا به سلیقه ای که داشتن. هیچ منتقدی نیومده بگه چون این آرونفسکی هست و چهار تا فیلم درست و حسابی داره پس باید باهاش مدارا بشه یا " نقد هنری بر چگونگی روایت محتوا " صورت بگیره که صد تا تعارف تکه پاره هم بکنن تا از گفتن واژه " ضعیف " در برن! منتقد جماعت یه سریشون گفتن این بدترین فیلم تاریخ سینماست و یه سری هم گفتن نه بابا! فیلم خوبیه فقط باید جور دیگر دید!

از این رو، به دلیل آنچه که « صداقت در رفتار » می نامیم، لوح زرینی را تقدیم تمام آن منتقدانی میکنیم که ادا و اطوار در نیاوردند نظرشان را درباره « مادر! » صراحتاً بیان کردن و نیومدن بگن که آرونفسکی هست بچه ها، یکم مدارا کنید!

 image 13960628530 459013 452

68466در هفته ای که گذشت « نفس » به کارگردانی سرکار خانم نرگس آبیار به عنوان نماینده ایران به مراسم اسکار معرفی شد. اما چند ساعت بعد از این خبر یکدفعه محمدحسین خان مهدویان در اینستاگرامش نوشت که با فیلمش مقابله می کنند پس کار درست انجام داده! یکجورایی مهدویان با زبان بی زبانی گفت که به فیلم من بی توجهی شده و اون رو باید می فرستادن اسکار.

آقا یادتون بیاد این مدل صحبت ها رو یه بنده خدایی هم قبلا انجام می داد توی سینمای ایران! یکی که هروقت هرچی می ساخت میگفت تمام جایزه های سال رو باید بدید به من و اگه ندید با من دشمن هستید! بزرگوار حتی یه سال اختتامیه جشنواره فجر هم نیومد چون ظاهراً فهمیده بود قرار نیست کمپلت تمام جایزه ها رو بهش بدن! الان مهدویان جوان هم داره همین راه رو طی میکنه و البته امیدواریم که اینطور نشه و از یک جایی به بعد متوجه بشه که قرار نیست هرچی میسازه رو همه عاشقش بشن و بفرستن اسکار!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « خود شاخ پنداری فیلمساز جماعت » می نامیم، تمشک زرینی را به محمدحسین مهدویان تقدیم می کنیم که فیلمش خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت و فروش خوبی هم کرد اما حالا میگه باید برم اسکار هم بگیرم! رئیس جان قبول کن فیلمت دیگه در حد اسکار هم نیست خب! تجربه سالهای پیش رو نگاه کن و بعدش بگو ملت باهات دشمن هستن!

 ldyu2b345

68466در هفته ای که گذشت، یک مجری استاد بزرگواری روی آنتن زنده در حالی که داشت با مهران غفوریان مصاحبه می کرد یکدفعه زد جاده خاکی و گفت لعنت به فیلمسازایی که تصویر بدی از ایران نشون میدن و این داستانا.

آخه برادر من! دیگه شما هم باید برگردید همچین حرفی روی تریبون زنده تحویل ملت بدید؟ فیلمساز کارش اینه که توی یه فیلم راجع به یک یا چند معضل اجتماعی صحبت کنه و داستان تعریف کنه و طبیعی هست که کل زمان فیلمش مربوط به همون بحرانه. انتظار داری بیان یه بحران بسازن بعد اخرش تو چشم تماشاگر نگاه کنن بگن : « داداش! این فقط فیلم بود تو جدی نگیر، اینجا همه چیز گل و گلستانه! »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « لعنت فرستادن مجری به فیلمسازان اجتماعی جماعت » می نامیم، تمشک زرینی را تقدیم این مجری می کنیم و امیدواریم که یه مقدار، در حد یک حرکت بسیار ساده، حتما تاریخ سینما رو بررسی کنه و آثاری که مشهور هستن و اسکار گرفتن رو ببینه. مثلاً بره ببینه که « دوازده سال بردگی » راجع به تجارت مشترک و شرکت در اجلاس سبز ماندن سیاره زمین بین سیاه پوستان و سفید پوستان نیست!

 21688466 1556079881114693 838455266314536

68466در هفته ای که گذشت آقا رضای کیانیان در یک همایش به نام « صدای آب » شرکت کردند که این همایش تبدیل به جنگ و مجادله لفظی میان او و فعالین محیط زیست شد.

ظاهراً در این جلسه فعالین محیط زیست معتقد بودند که صحبت های کیانیان صحیح نیست و ایشان در حال مطرح کردن اطلاعات غلط هستند. آقا رضای کیانیان هم که ظاهراً اعصاب نداشته، به یک فعال محیط زیست گفته : « دهنت رو ببند » یا اینکه از سالن بره بیرون! بعد از این اظهار نظر هم دیگران وارد بحث شدند و خلاصه بحثی راه افتاد واسه خودش.

ما فارغ از اتفاقات درون همایش، به ادبیات و اعصاب آقا رضای کیانیان معترض هستیم و معتقدیم زمانی که یک هنرمند بخاطر شهرتش تصمیم می گیره در مسائل اجتماعی ورود کنه و مفید باشه، باید همچین خیلی آرام تر و باهوش تر عمل کنه نه اینکه وسط فعالین محیط زیست یکدفعه قاطی کنه و به ملت بگه " دهنت رو ببند "

از این رو، به دلیل آنچه که « شات یور ماوف بای رضا کیانیان » می نامیم، تمشک زرینی را به این هنرمند ارزنده تقدیم می کنیم و امیدواریم که در موارد بعدی به اعصابشان مسلط باشند و کمی خویشتن دار باشند. آخه این چه حرفیه که شما تحویل ملت دادید بزرگوار!

 image 13960703105 2131881434

68466آخرین تمشک زرین این هفته که دقیقه نودی دستمون رسید، تقدیم می شود به جماعتی که رفتن مراسم تشییع مرحوم نادر گلچین و اونجا چهارتا هنرمند دیدن و سریع تلفن هاشون رو درآوردن تا سلفی بندازن و لبخند خوشگلشون رو تقدیم دوربین کنند!

آقا نکنید از اینکارها به خدا جا داره مکان داره این کارها. سر مراسم تشییع ملت که نمیرن سلفی بندازن با هم! مراسم تشییع میرن که بدرقه کنن یک بنده خدای درگذشته رو و برای روحش دعا کنن و بطور کل، احترام بزارن در حق کسی که یه روزی در این دنیا زندگی می کرده. بعد شما پا شدی رفتی اونجا دوریبن دستت گرفتی میگی : « من و شهرام همین الان یهویی!؟ »

از این رو، به دلیل آنچه که « چهار سلفی و یک مراسم تشییع » می نامیم، تمشک زرینی را به جماعت سلفی بگیر تقدیم می کنیم که منتظرن یکی یه جایی از دنیا بره و چهارتا هنرمند اونجا جمع بشن تا اینا سلفی بگیرن و شبکه های اجتماعی رو نابود کنن با عکساشون!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر"  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید