13413

658465

لوح زرین هفته :« پرستو صالحی » به تازگی مطالبی را در صفحه شخصی فیسبوک اش منتشر کرده که روی هم رفته باعث بوجود آمدن جنجال های فراوانی در میان اهالی سینما و مردم شده است. داستان از آنجا آغاز شد که « صالحی » در صفحه فیسبوک شخصی اش ( فکر می کنم این اولین بار است که یک بازیگر در داخل ایران مطالبش را در صفحه شخصی فیسبوک اش منتشر می کند و بعد هم صحت این مطالب را تکذیب نمی کند! ) مطالبی در ارتباط با فساد در پشت صحنه سینما منتشر کرد که واکنش هایی را به همراه داشت. او بطور خلاصه وار به این نکته اشاره کرد که " تهیه کنندگانی وجود دارند که به بعضی از بازیگران می گویند برای نقش طولانی و حسابی ، باید یک حال طولانی بدهند! " ( این مثال مربوط به موردی است که برای شخص خانم « صالحی » رخ داد! ) در اینکه این مسائل زشت و ناپسند متاسفانه سالهاست در بدنه اصلی سینمای ایران رخنه کرده شکی نیست، اما اینکه یک بازیگر خانم این شهامت را به خود داده تا این مسئله را اینگونه بی پرده پیش بکشد، یک لوح زرین خوش رنگ می ارزد!

امروزه شاید کمتر کسی را بتوان یافت که نام « پرستو صالحی » را به یاد داشته باشد ( قدیمی تر ها با سریال« زیر آسمان شهر » وی را بخاطر می آورند ) و از اینرو شاید عنوان کنند که " او برای بازیابی شهرت اش دست به چنین کاری زده " اما بیایید کمی منصف باشیم، از دست دادن موقعیت های شغلی ، مشکلات کاری در آینده، از دست دادن روابط کاری با بعضی از سینماگران، ممنوع الفعالیت شدن احتمالی و... به اینجور افشاگری هایش نمی ارزد!

 

68466

زرشک زرین هفته :فکر می کنیم « اکبر عبدی » به اندازه کافی لیاقت داشته باشد تا اولین زرشک زرین هفته را به او اهدا کنیم. قضیه از آنجا آغاز شد که اکبر عبدی به برنامه هفت دعوت شد اما ای کاش که نمی شد! در اینجا به 3 مورد از نکته منفی حضور اکبر عبدی در آخرین برنامه هفت در سال 90 بسنده می کنیم :

1- عبدی در این برنامه نسبت به سوالات مطرح شده توسط فریدون جیرانی پاسخ های عجیبی داد که از جمله آنها دریافت نکردن 65 درصد از دستمزدش در هنگام بازی در فیلم « شرط اول » بود که با ذکر نام تهیه کننده، حسابی از خجالت وی درآمد. عبدی درباره وصول مطالباتش عنوان کرد که " بچه نازی آباد هست و اهل شکایت مکایت نیست، بلکه حقشو با زور می گیره و اگه نه که دیگه سر پل صراط یقه شان را می گیرد! " این اظهار نظر صریح و عجیب سبب شد تا محمد کمالی پور ( تهیه کننده فیلم شرط اول ) صبح روز بعد از این مصاحبه به دادسرای واقع در میدان ونک مراجعه کند و شکایتی را علیه اکبر عبدی، شبکه سه ، فریدون جیرانی، حمید پنداشته ( مجری طرح برنامه هفت ) تنظیم کند.

2- اکبر عبدی همچنین در بخش دیگری از صحبت هایش اعلام کرد: « حکومت بعد از انقلاب زنان و جوانان ما را پر رو کرده است !» یکی از بدترین اتفاقاتی که شاید بتواند روزی برای هنرمند یک کشور رخ بدهد این هست که بابت حضور پر رنگ خانمها و جوانان در عرصه های مختلف به آنها صفت " پر رو " را نسبت دهد! ما که هرچی با بچه های مووی مگ نشستیم و این صحبتها را آنالیز کردیم نتوانستیم خودمان را قانع کنیم که منظور اکبر عبدی چیزی به جز این بوده است! آقای عبدی البته که حفظ احترام شما واجب است اما آیا شما معتقد هستید که خانمها و جوانان باید بنشینند و نظاره گر شما و کارهایتان باشند!؟

3- در آخر هم اکبر عبدی گفت که :« باید از تُرک ها تشکر کنید که می آیند و فیلمهای فارسی را تماشا می کنند و اعتراض هم نمی کنند! » لازم به ذکر هست که به عنوان یک ذره بین درب و داغان و کمترین، نکته ای را عارض شوم و آن اینکه ما در کشوری زندگی می کنیم که نامش ایران است و زبان رسمی اش هم فارسی. این درست هست که ایران از قوم ها و زبان های مختلفی تشکیل شده اما چیزی که همه ما در آن واحد هستیم، زبان رسمی و نام کشور هست. حالا به نظر شما باید تَرک ها سینما را تحریم کنند چون سینماگران به زبان آنها فیلم نمی سازند!؟ خب پس به این ترتیب باید یک سینمای مستقل هم به گیلک زبانها ، عرب زبانها ، کرد زبانها ، لرها و... بدهیم تا آنها هم اعتراض نکنند!

 

96846

 

کپی برداری از مطالب مووی مگ تنها با ذکر دقیق لینک سایت MovieMag.IR و نویسنده مطلب مجاز است.

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید