251257835552

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

آتیلا پسیانی که بازیگر کهنه کار سینما و تلویزیون ایران است، در فیلم حضور دارد. مهران احمدی هم که او را با « پایتخت » به یاد خواهید آورد در فیلم حضور دارد. یکتا ناصر که همسرِ کارگردان است و معمولاً در تمام فیلمهایش حضور دارد هم در فیلم است.سحر قریشی هم در داستان حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

قدم که شاگرد مغازه رحمت است، به دختر او دل می بندد اما با مرگ رحمت، نزول خواری به نام جهان، دخترِ رحمت را در ازای طلبش خواستگاری می کند و...

کارگردان کیست ؟

منوچهر هادی که این روزها با سریال « عاشقانه » در شبکه نمایش خانگی حضور دارد. هادی سال گذشته با فیلم کمدی « من سالوادور نیستم » در سینما حضور داشت که تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلمهای تاریخ سینمای ایران شد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Kargare_sade_niazmandim/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

نکات مثبت فیلم ؟

بازی خوب بهرام افشاری از نکات قابل توجه فیلم به شمار می رود.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم شخصیت های متعددی را وارد داستان می کند که افزایش تعداد آنها باعث عدم پرداختشان شده است. شاید اگر تعداد شخصیت های فیلم به نصف کاهش می کرد، می شد و دقایق بیشتری برای پرداخت شخصیت ها صرف کرد و به نتیجه به مراتب بهتری دست یافت.

مجموعه اتفاقاتی که در داستان رخ می دهد نخ نما و اغلب غیرمنطقی هستند. از سند گذاشتن جهان برای قدر گرفته تا درخواست ازدواج جهان از مونس، از کارکرد غیرمنطقی برخوردار هستند که در جهت ایجاد تنش در فیلمنامه مطرح شده اند و نه بسط و گسترش داستان برای رسیدن به نقطه ای که بر آگاهی مخاطب بیفزاید.

فیلم فاقد لایه های زیرین می باشد و مباحث اجتماعی خود را بصورت مستقیم به مخاطب ارائه می کند. این نوع روایت که منوچهر هادی برای فیلمش برگزیده، شاید در ابتدای دهه هشتاد می تواست طیف گسترده ای از مخاطبان را در بربگیرد اما تماشاگر امروز سینما سخت گیرتر شده و به دنبال کیفیت بیشتری است.

مجموعه بازیهای فیلم به جز بهرام افشاری ضعیف است. یکتا ناصر و سحر قریشی بدترین بازیگران فیلم محسوب می شوند و آتیلا پسیانی هم در سطح باقی می ماند. « کارگر ساده نیازمندیم » در بخش بازیگری نمی تواند نمره قابل قبولی دریافت کند.

 http://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Kargare_sade_niazmandim/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

حرف آخر :

« کارگر ساده نیازمندیم » اثر اجتماعی سطحی است که جز به تصویر کشیدن تنش در کوچه پس کوچه های تهران بزرگ، نمی تواند حرف جدیدی به مخاطب خود بزند. داستان تکراری که نمونه آن را بارها و بارها در سالهای گذشته در تلویزیون و سینما دیده ایم، با روایتی که آن هم متعلق به دهه ها پیش است، نمی تواند موفقیتی در سینمای امروز ایران به همراه داشته باشد.

 

منتقد: بابک مهرورز

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام فیلم : کارگر ساده نیازمندیمakhdf3ffvv

کارگردان : منوچهر هادی

نویسنده : پدرام کریمی

تهیه کننده : منوچهر هادی

بازیگران :

آتیلا پسیانی

بهرام افشاری

مهران احمدی

یکتا ناصر

سحر قریشی