26967093333

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

دواین جانسون که این روزها لقب پولسازترین بازیگر هالیوود را هم با خود یدک می کشد، بازیگر نقش اصلی فیلم است. در کنار او کوین هارت حضور دارد که قبلا با همین جانسون در فیلم «  Central Intelligence » همبازی بوده است. جک بلک که احتمالاً او را با « مدرسه راک » به بخاطر بیاورید، دیگر بازیگر فیلم است. در کنار این بازیگران کارن گیلان هم حضور دارد که احتمالا او را با « نگهبانان کهکشان » به یاد خواهید آورد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

چند نوجوان یک کنسول بازی عجیب و ناشناخته را پیدا کرده و تصمیم می گیرند آن را اجرا کنند تا بتوانند کمی بازی کنند اما به یکباره خود را در داخل بازی می بینند که باید با اتفاقات عجیبی دست و پنجه نرم کنند و این در حالی است که آنها بزرگسال شده اند و هیچ شباهتی به خودِ دوران نوجوانی شان ندارند!

کارگردان کیست؟         

جیک کسدن که در سینما چند تایی فیلم ساخته که آخرینش یک ناامیدی و ابتذال کامل در سینما بود!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Jumanji_Welcome_to_the_Jungle/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

در فیلم شوخی های جنسی فراوانی صورت می گیرد و بطور کل اشارات جنسی به چشم می خورد اما فیلم را به یک اثر بزرگسالانه مبدل نمی کند. خانواده می توانند خیالشان راحت باشد که در اینجا خبری از وضعیت فیلم قبلی کارگردان نیست!

نکات مثبت فیلم ؟

فیلم کاملاً سرگرم کننده است و حتی برای یک لحظه هم از حرکت نمی ایستد. سازندگان همیشه راهی برای سرگرم کردن تماشاگر در چنته داشته و به خوبی به کار گرفته اند.

ترکیب بازیگران فیلم به خوبی پاسخ داده است. فارغ از همکاری مجدد کوین هارت و دواین جانسون، اینبار جک بلک هم به آنها اضافه شده که باعث شده کمدی فیلم توانایی خنداندن مخاطبش را داشته باشد.

تغییر ایده اولیه جعبه بازی جومانجی به بازی کامپیوتری، جالب و کارآمد بوده هرچند که منجر به از دست رفتن اصالت فیلم گردیده است.

نکات منفی فیلم ؟

ایده ناب و دیده نشده ای در فیلم به چشم نمی خورد و سازندگان تنها به بهانه نام « جومانجی » مجموعه ای از شوخی های " کوین هارتی " را در طول داستان بکار گرفته اند تا مخاطب را به خنده وا دارند. در اینجا به سختی می توان اثری از خودِ « جومانجی » یافت.

نسخه جدید برخلاف نسخه کلاسیک، نمی تواند شخصیتِ ماندگاری خلق نماید. بیش از دو دهه از ساخت فیلم « جومانجی » می گذرد و هنوز هم تماشاگران بسیاری نقش آفرینی فوق العاده رابین ویلیامز در نقش " آلن پریش " را به یاد دارند. اما در اینجا هیچ شخصیتی وجود ندارد که مشخصه های لازم برای ماندگاری را داشته باشد.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Jumanji_Welcome_to_the_Jungle/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :        

« جومانجی : به جنگل خوش آمدید » تمام ویژگی های یک فیلم سرگرم کننده را در اختیار دارد. از شوخی های کلامی که اغلب توسط کوین هارت مدیریت می شود گرفته تا صحنه های مبارزه درجنگل با موجودات عجیب و غریب، می توانند دو ساعت زمان تماشاگر را به بهترین نحو به خود اختصاص دهند. اما شاید بهتر باشد که خیلی کاری به نامِ « جومانجی » نداشته باشید. فیلم اشاراتی به نسخه کلاسیک دارد اما در نهایت راه خود را جدا می کند و اثری مستقل را تشکیل می دهد.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

جومانجی : به جنگل خوش آمدید jumaonej22

Jumanji: Welcome to the Jungle

کارگردان : Jake Kasdan

فیلمنامه : Chris McKenna ، Erik Sommers

بازیگران :

Dwayne Johnson...Spencer

Kevin Hart...Fridge

Jack Black...Bethany

Karen Gillan...Martha

ژانر : اکشن

رده سنی :  PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 119 دقیقه