نقد سریال مردم معمولی

کسی در سریال حضور دارد  که من بشناسم؟

رامبد جوان که مخصوصاً با مجموعه تلویزیونی « خندوانه » در سال های اخیر شهرت بیشتری پیدا کرده، سازنده و بازیگر نقش اصلی سریال است. شبنم مقدمی که اخیراً او را با فصل اول سریال « هیولا » در شبکه نمایش خانگی دیده بودیم، دیگر بازیگر فیلم است. آتیلا پسیانی، کمند امیرسلیمانی و لیلی رشیدی که از بازیگران پیشکسوت محسوب می شوند، دیگر بازیگران شناخته شده « مردم معمولی » محسوب می شوند.

داستان سریال درباره چیست ؟

داستان در یک کلینیک آغاز می شود. جایی که قرار است یک مهمان ویژه از راه برسد اما همه چیز دست به دست هم می دهد تا اعتبار مجموعه زیر سوال برود و...

خالق سریال کیست ؟

رامبد جوان که او را مجموعه « خندوانه » و آثار سینمایی نظیر « قانون مورفی » می شناسیم.

نقد سریال مردم معمولی

نکات مثبت سریال ؟

واقعاً هیچ!

نکات منفی سریال ؟

« مردم معمولی » فاقد فیلمنامه است و به مُشتی لودگی، آن هم در مبتذل ترین حالت ممکن می گذرد.

عموماً آثار کمدی مبتنی بر دیالوگ، با کلمات کوتاه و نافذ و موقعیت سازی های کمیک شناخته می شوند. اما « مردم معمولی » در نقطه مقابل این رویکرد قرار دارد و سرشار از دیالوگ های زائد و بی مفهوم است.

مانند سریال « دراکولا » ، در اینجا نیز رامبد جوان جنبش های اجتماعی را به تمسخر گرفته است. این یکی از دیالوگ های سریال است:« تیم من طرفدار مرد نداره چه برسه به زن! »

زنان کماکان در آثار کمدی ( چه در سینمای ایران و چه در سریال ) افرادی معرفی می شوند که تنها خواسته شان پیدا کردن همسر است و در « مردم معمولی » نیز این اعتقاد پابرجا مانده است.

شخصیت دکتر که رامبد جوان در سریال ایفا می کند، شباهت بسیار زیادی به نقش آفرینی جیم کری در نقش جو بایدن در یکی از سریال های شبکه NBC دارد به طوریکه حتی مدل موهای او نیز تغییر نکرده است!

نقد سریال مردم معمولی

این سریال محصول کدام شبکه است؟

فیلیمو

عامل تاثیرگذار برای تماشای سریال؟

احتمالا رامبد جوان

حرف آخر :

می توان اینطور گفت که سخت ترین کار در هنگام تماشای « مردم معمولی » خندیدن است.

 

منتقد: مائده اکبریان

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

نام سریال : مردم معمولیدانلود سریال مردم معمولی

ژانر : کمدی

کارگردان: رامبد جوان

شبکه نمایش دهنده : فیلیمو

کشور : ایران

زبان : فارسی

مدت زمان هر اپیزود : 40 دقیقه

تاریخ آغاز پخش سریال : فروردین 1400