image 13980118251 6460234

به دنبال انتشار خبر ادغام برخی زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی در اواخر سال گذشته، یک خبرگزاری اعلام کرده که ۴۰ تن از نیروهای موسسه رسانه‌های تصویری تعدیل و بیکار شده‌اند. مدیرعامل این موسسه هم حاضر به اعلام تعداد دقیق افراد تعدیل شده نیست.‌

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، اواخر سال گذشته مسئله کوچک‌سازی و ادغام برخی زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی مطرح شد که در برخی بخش‌ها با نگرانی اهالی آن حوزه همراه بود. در این بین مؤسسه رسانه‌های تصویری پیشگام طرح ادغام و کوچک‌سازی شده و هر کدام از بخش‌های آن در یکی از زیرمجموعه‌های سازمان سینمایی که با آن‌ها تداخل مأموریت دارد، ادغام می‌شود.

در پی اجرایی شدن این طرح اخیراً شنیده شده که چند ده نفر از نیروهای مؤسسه رسانه‌های تصویری در پایان سال گذشته تعدیل شده و با آن‌ها قطع همکاری شده است؛ در حالی که به اذعان برخی از دست‌اندرکاران این مؤسسه، تقریباً بیشتر نیروها فعال بوده‌اند.

 درباره آخرین وضعیت ادغام مؤسسه یزدانی به ایسنا گفت: این مسئله همچنان در دست پیگیری است. با توجه به اینکه مأموریت‌ها و وظایف مؤسسه در حداقل سه حوزه ستاد و مؤسسات وابسته سازمان سینمایی باید انجام شود و همزمان تغییراتی هم در ساختار سایر مؤسسات و خود سازمان سینمایی باید انجام می‌شد، مذاکرات نهایی صورت گرفته است.

یزدانی درباره تعدیل نیروها هم گفت: برخی رقم‌های مطرح‌شده مثل تعداد ۸۰ نفر صحت ندارد ولی فقط با همکارانی که قراردادشان به پایان رسیده تسویه حساب شده و سایر همکاران متناسب با مشاغل‌شان حسب قانون به محل کار جدید منتقل خواهند شد.

مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری پاسخ شفافی به تعداد افراد تعدیل شده نداد اما ایسنا طبق یک پیگیری غیر رسمی به آمار ۴۰ نفر رسید که به اذعان برخی کارمندان حاضر در مؤسسه، وضعیت معیشتی این خانواده‌ها در شب عید نگران‌کننده شد که همچنان این نگرانی وجود دارد.