فرزاد موتمن

فرزاد موتمن معتقد است: اضافه شدن یک هفته به مدت زمان نمایش فیلم‌های در حال اکران تاثیری در بهبود وضعیت فروش فیلم‌ها و ترغیب کردن مردم برای رفتن به سینما نخواهد داشت.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا،این کارگردان که این روزها فیلم سینمایی «چشم و گوش بسته» را روی پرده سینماها دارد، درباره تصمیم شورای عالی اکران مبنی بر یک هفته اکران اضافه‌تر برای فیلم های فعلی سینماها بیان کرد: به نظرم این کار فایده‌ای ندارد چون واقعیت این است که سینما ذاتاً با شرایط ما در تضاد است. البته این را به خاطر عقاید دینی نمی‌گویم بلکه از این جهت می‌گویم که سینما یک جامعه آرام و با ثبات می‌خواهد، اما جامعه ما گاهی به دلایل متعدد دچار شوک می‌شود و این روی همه چیز تاثیر می‌گذارد.

موتمن افزود: دقیقاً به دلیل همین تضادی که اشاره کردم و شرایطی مشابه آنچه اکنون داریم سینما نمی‌تواند در اینجا شکل بگیرد و اصولا سینمای ایران انگار سینمای مهمی نیست.

وی با اشاره به قطع شدن اینترنت که در روند اطلاع رسانی در جامعه اختلال ایجاد کرد، درباره وضعیت فروش فیلمش پیش از اتفاقات اخیر گفت: «چشم و گوش بسته» در 10 روز دو میلیارد تومان فروخته بود و به نظرم فروش خوبی بوده، اما بعید می‌دانم به دلیل شوک اقتصادی که به جامعه وارد شده فعلا کسی میل رفتن به سینما را داشته باشد چون به نظرم جامعه تا مدتی طولانی دچار افسردگی خواهد بود و این موضوع هم اکران فعلی و هم اکران بعدی را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.

این فیلمساز در ادامه گفت:‌ باید تلاش شود فضایی آرام در جامعه ایجاد شود تا مردم آرامش ذهنی و روانی داشته باشند که سینما هم مخاطب خود را داشته باشد چون الان مردم خسته هستند و حتی خود من هم بیرون رفتن برایم سخت است. به همین دلیل اگرچه تصمیم شورای عالی اکران خوب است اما چاره‌گشا نیست و فیلم‌های بعدی هم آسیب می‌بینند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم عاشقانه تلخی که قلب شما را نابود می کند! + تصاویر ( قسمت اول )

10 فیلم عاشقانه تلخی که قلب شما را نابود می کند! + تصاویر ( قسمت دوم )

معرفی تمام روابط عاشقانه ای که برد پیت تا قبل از ازدواج با آنجلینا جولی تجربه کرده + تصاویر

معرفی 10 فیلم عاشقانه ای که براساس واقعیت ساخته شده اند + تصاویر

زندگی خصوصی پر فراز و نشیب لئوناردو دی کاپریو / معرفی تمام کسانی که در سالهای اخیر با او رابطه عاشقانه داشته اند! + تصاویر