صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : زرین هفته ( شماره 5 )

زرین هفته ( شماره 5 )

98456101

 


658465لوح زرین هفته : این هفته می خواهیم لوح زرین هفته را به عوامل سازنده فیلم « بدون اجازه » تقدیم کنیم که به عیادت سرکار خانم نادیا گلچین رفتند. در این عیادت کوتاه که مرتضی هرندی ، کارگردان فیلم « بدون اجازه » هم در آن حضور داشت، خانم گلچین بار دیگر لب به گلایه از مسئولان گشود و ذکر کرد که تا به امروز هیچ حمایتی از او نشده و تمام مخارج درمانش را هم خودش متقبل شده است!

اما جدای از تمام مشکلات مالی ذکر شده، خانم گلچین بیشتر از این ناراحت هستند که چرا کسی از همبازی ها و دوستان دوران کاری اش در این روزها سراغی از او نمی گیرد و حتی یه تلفن هم به او نمی زند! مسئولان محترم سینمای ایران و تمام کسانی که این چرخه سینما را می چرخانید، لطفا رفتار آشنایتان را تغییر دهید و بیایید از امروز به یاد هنرمندان زنده مان باشیم و از آنها حمایت کنیم ، نه اینکه زمانی که از دنیا رفتند بر سر مراسم تدفین حاضر شویم و از خاطراتمان با آن مرحوم سخن بگوییم ( راست و دروغش بماند! ). بهرحال لوح زرین این هفته را به عوامل فیلم « بدون اجازه » و مخصوصا آقای مرتضی هرندی تقدیم می کنیم که 11 سال پیش در سریال « سرزمین خاک » از خانم نادیا گلچین استفاده کردند و امروز هم که ایشان در بسر بیماری هست به یادشان بودند.

 

68466زرشک زرین هفته : برای زرشک زرین این هفته گزینه های زیادی داشتیم اما در دقایق آخر اتفاقی افتاد که همه جهان را در شوک فرو برد و آن، تیراندازی به مردم در سینمای نمایش دهنده آخرین سه گانه بتمن به نام « شوالیه تاریکی برمی خیزد » در کلرادوی آمریکا بود.داستان این اتفاق را احتمالاً تا الان شنیده اید و احتیاجی به بازخوانی آن نیست اما برای افرادی که نمی دانند باید بطور خلاصه عرض کنم که :

یک آدم روانی که ظاهراً خودش را به شکل جوکر در آورده بود ( بعضی ها می گویند شبیه شخصیت بین بوده ) وارد سینمایی که در حال پخش « شوالیه تاریکی بر می خیزد » بود می شود و همه را به گلوله می بندد و تعداد زیادی کشته و مجروح به جای می گذارد.

این حادثه خونین باعث شد تا اعضای تیم سازنده « بتمن » مراسم فرش قرمزهای فیلمشان را متوقف کنند و کمپانی برادران وارنر هم اعلام کرد که به احترام قربانیان آمار فروش افتتاحیه « شوالیه تاریکی بر می خیزد » را اعلام نخواهد کرد.

بدون شک زرشک زرین این هفته لایق این قاتل روانی هست که باعث بروز یک فاجعه عظیم شد.

684615289

زرشک زرین افتخاری هفته ! : خیلی با خودمان کلنجار رفتیم تا این زرشک زرین افتخاری را اهدا نکنیم اما یک گزینه خیلی لایق داریم که حیف هست این زرشک زرین افتخاری به او اهدا نشود و آن شخص جناب آقای ” فرج ال.. سلحشور ” است!

ایشان که اغلب در اظهار نظرهایشان به دیگران توهین می کنند، به تازگی در مصاحبه ای یکی از مجریان تلویزیون را به نشانه توهین با این جمله خطاب قرار داده است :« تو در حد یک کارگر هم نیستی! ». به همین جهت لازم دیدیم تا زرشک زرین افتخاری این هفته را به ایشان تقدیم کنیم.

آقای سلحشور عزیز ! مقام کارگر در هیچ کجای این گیتی پهناور پایین که نیست هیچ ، بلکه بسیار هم والا هست چراکه باعث آبادانی یک کشور می شود. کارگران زحمتکش این مرز و بوم اگرچه متحمل درد و رنج زیادی می شوند و جزو قشر آسیب پذیر هستند، اما هرگز از لحاظ اجتماعی افراد کوچکی نیستند که شما آنها را اینچنین خطاب می کنید. شما که دم از اسلام و حق مسلمین می زنید و در هر کجا که تریبون به دست بیاورید، شعارهایتان گوش فلک را کَر می کند، این را بدانید که کارگران یکی از محترم ترین اقشار این جامعه به حساب می آیند و هیچکس حق ندارد به آنها اینچنین اظهاراتی روا دارد. شما هم بهتر هست بجای اینکه هرجا بنشینید و نگران از دست رفتن دین مردم باشید، به قرآن آسمانی رجوع کنید تا ببینید قرآن توهین و تحقیر را شدیداً محکوم کرده و یا در احادیثی هم که از پیامبر ( ص ) وجود دارد جستجو کنید تا ببینید خاتم انبیاء چه ارزش والایی برای قشر کارگر قائل شده است.

546546

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها