پوستر فیلم سینمایی «مزارشریف» که توسط بهزاد خورشیدی طراحی شده است، رونمایی شد. این فیلم اوایل شهریور ماه اکران می‌شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم، پوستر فیلم سینمایی «مزارشریف» به کارگردانی عبدالحسن برزیده که توسط بهزاد خورشیدی طراحی شده است، رونمایی شد. بهزاد خورشیدی در رشته گرافیک تحصیل کرده و عضو مؤسس کانون طراحان ومدیران تبلیغات سینمای ایران است. وی پیش از این طراحی پوستر فیلم‌هایی همچون: رستاخیز،کپی برابراصل، اشکان وانگشترمتبرک، روباه، از رییس جمهور پاداش نگیرید، مردی که اسب شد، یک شب، دریا و ماهی پرنده، امروز، یه حبه قند، حوض نقاشی، سربه مهر، هیس دخترها فریاد نمی زنند، بوسیدن روی ماه، مستانه، کهریزک چهارنگاه، گاو، مهمان داریم، به رنگ ارغوان، ازتهران تا بهشت، دربند، کلاه قرمزی وبچه ننه را در کارنامه خود داشته است.

وی بارها در جشنواره های مختلف سینمایی نامزد شده است و تاکنون دو بار سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و یک پروانه زرین جشنواره فیلم کودک را برای طراحی پوستر دریافت کرده است

1394050712115015857757810

خورشیدی درباره روند طراحی پوستر فیلم سینمایی مزار شریف می گوید: پوسترها شناسنامه وهویت ماندگار سینماست. به ظاهرساده ودردسترس می آیند ولی به طور حتم اثرخوب، تأثیرخود را درجذب مخاطب سینما خواهدداشت. گستردگی و جذابیت آنی رسانه‌های مجازی، تمامی عرصه های فرهنگی وهنری را دستخوش تحولات وسیع خودقرارداده است. درواقع تمام عرصه های زندگی بشر را متاثر از خود ساخته است. بی‌گمان پوستر هم کارکرد بصری درعرصه تبلیغات را دارا می باشد و از این سیل توفنده رسانه‌های مجازی بی‌گزند نمانده است. بر این نکته اصرار دارم که بگویم یک اثر تبلیغی خوب که شامل پوسترفیلم هم می‌شود، نسبت به گذشته از اثرگذاری پویا و مؤثرتری هم برخوردارشده است، چرا که به واسطه حضور در فضای مجازی اینترنتی به میزان مخاطب و بیننده بیشتری دسترسی پیداکرده است و با اشتراک گذاردن آن به میزان اثربخشی آن نیز کمک خواهد کرد، البته دراین سال ها من همه تلاش ام را برارائه پوسترهای متفاوت تری قرار دادم. قطعاً آنچه ماندگار می‌شود، مجموعه‌ای از آثار خوب و با کیفیت استاندارد است.

وی ادامه داد: در پوستر مزار شریف رابطه عاطفی زن افغان و دیپلمات ایرانی حس خوبی را برایم منتقل کرد و پوستری را طراحی کردم که در آن یک اثر ساده همراه با موتیف و رنگ‌های بسیار و در خشان حضور داشته باشد و به نوعی هم راویتگر فضای فیلم و موقعیت جغرافیایی فیلم باشد.

پیش از این در جشنواره فیلم فجر پوستر دیگری از فیلم مزار شریف رونمایی شده بود. فیلم سینمایی مزار شریف به کار گردانی حسن برزیده اوایل شهریور 94 در سینماهای تهران و شهرستان اکران می‌شود. فیلم «مزار شریف» داستان کشتار دیپلمات های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت 10 تن از کارکنان کنسولگری ایران شد. این فیلم با شعار هیچ جنگی به نفع هیچ مردمی نیست، در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و علاوه بر استقبال منتقدان توانست. سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم را برای بهزاد عبدی و دیپلم افتخار بهترین جلوه های ویژه بصری را برای امیررضا معتمدی به دست بیاورد.

عوامل فیلم سینمایی «مزار شریف» به این ترتیب است:

بازیگران: حسین یاری، مهتاب کرامتی و مسعود رایگان، کارگردان و نویسنده فیلمنامه: حسن برزیده، تهیه‌کننده: منوچهر شاهسواری، بازنویسی فیلمنامه: مهدی شیرزاد، مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین دست، مدیر هنری: مشکین مهرگان، موسیقی: بهزاد عبدی، طراح چهره‌پردازی: سعید ملکان، طراح جلوه‌های بصری: امیررضا معتمدی، صدابردار : حسن زاهدی، مدیر تولید: مسعود فیروزه، عکاس: مهدی دلخواسته، مسئول دبیرخانه ستاد کمپین اطلاع‌رسانی و بازاریابی: نازنین دهقانی، مسئول ستاد خبری: علی زادمهر، پخش‌کننده: موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز، محصول: حوزه هنری.