image 13960704715 323

در حالی که «ساعت پنج عصر» مهران مدیری آخرین روزهای اکران خود را سپری می‌کند و به نظر می‌رسد با وجود همه تلاش‌ها و تبلیغات با رقم کمتر از 10 میلیارد تومان از پرده سینماها کنار برود، پخش تیزرهای این فیلم از شبکه ماهواره‌ای GEM در روزهای اخیر سوال برانگیز است. امروز روابط عمومی این فیلم همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای را تکذیب کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما،پرونده تبلیغ فیلم‌های ایرانی در GEM و دیگر شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان بعد از سختگیری قوه قضاییه و همراهی وزارت ارشاد با این قوه بسته شده است. طی ماه‌های اخیر دیگر حتی درباره تاثیر این تبلیغات بر فروش فیلم‌ها در زمستان 94 و بهار 95 صحبت نمی‌شود. اما پخش تیزرهای فیلم مدیری در روزهای اخیر بار دیگر این پرونده را باز کرده است.

در حالی که به نظر می‌رسد در آخرین روزهای اکران «ساعت پنج عصر» این تبلیغات تاثیر چندانی نداشته باشد، روابط عمومی فیلم هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که نیازی به این تبلیغات نیست و محض اطمینان از صداوسیما هم تشکر کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ما در آخرین هفته های اکران «ساعت پنج عصر» قرار داریم و طی بیش از دو ماه گذشته که فیلم روی پرده بود، حمایت کاملی از سوی رسانه ها و به ویژه صدا و سیما در قبال فیلم را شاهد بودیم که همین اقدامات هم خوشبختانه موجب شد تا فیلم به مرز 10 میلیارد فروش نزدیک شود. در واقع ما هیچ نیازی به تبلیغات فیلم در شبکه های ماهواره ای نداشتیم و برنامه مذکور بدون اطلاع و هماهنگی ما از شبکه Gem در حال پخش است که قطعاً رضایتی به این حرکت نداریم و امیدواریم پخش آن به سرعت متوقف شود. این مسئله را به مسوولان وزارت ارشاد هم اعلام کرده ایم و امیدواریم تا در آخرین مقطع اکران هم حاشیه های منفی گریبانگیر فیلم نشود».

به احترام محرم خودمان اکران را متوقف می‌کنیم

اما نکته دیگری که طی روزهای اخیر درباره این فیلم خبرساز شده بود، مساله اکران آن در دهه اول ماه محرم بود. در حالی که مدیری در ابتدای اکران تاکید می‌کرد «ساعت پنج عصر» کمدی اجتماعی‌ست، بعد از دستور سازمان سینمایی برای توقف اکران کمدی‌ها در محرم، پخش کننده فیلم گفت فیلم مدیری کمدی نیست و می‌تواند به نمایش خود در سینماها ادامه دهد.

این تناقض مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و شاید به همین دلیل روابط عمومی فیلم از توقف اکران داوطلبانه این فیلم به احترام ایام عزاداری خبر داده است: «با وجود آنکه طبق اعلام شورای صنفی نمایش «ساعت پنج عصر» فیلمی کمدی محسوب نمی شود و بیشتر اثری اجتماعی است و می تواند در ایام محرم به اکران خود ادامه دهد به احترام عزاداری سرور و سالار شهیدان تصمیم گرفتیم که زودتر از تعطیلات پنج روزه سینماها اکران فیلم را متوقف کنیم. براین اساس با وجود آنکه سینماها به مناسبت دهه اول محرم از جمعه به مدت ۵ روز تعطیل خواهند بود، نمایش فیلم از چهارشنبه (۵مهر) نمایش فیلم را متوقف خواهیم کرد

بر اساس آمار منتشر شده در سایت سینماتیکت، فروش «ساعت پنج عصر» از مرز 9 میلیارد تومان عبور کرده است.