image 13960916303 39ef20dc70f1

چند هفته پیش افشین حبیب زاده معاون نظارت شورای شهر تهران از مشارکت 950 میلیون تومانی شهرداری تهران در ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» خبر داد. اما امروز این نماینده شورای شهر اعلام کرده که این 950 میلیون تومان سهم 25 درصدی شهرداری در ساخت فیلم محمدحسین مهدویان بوده است.  اگر سهم سایر ارگان‌ها برای تامین بودجه «ماجرای نیمروز» را در نظر بگیریم، یعنی حداقل 3 میلیارد و 800 میلیون تومان برای ساخت «ماجرای نیمروز» هزینه شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، «ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان و به تهیه کنندگی سید محمود رضوی برای اولین بار در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و پس از استقبال مخاطبان و منتقدان توانست 4 سیمرغ بلورین از جشنواره سال گذشته بدست آورد.

این فیلم سینمایی پس از موفقیت در جشنواره فجر، نوروز امسال در سینماهای کشور به نمایش درآمد و به فروش قابل قبولی دست یافت و تا چند ماه‌ عنوان پرفروش ترین فیلم غیر کمدی سال را به خود اختصاص داد.

دو هفته پیش افشین حبیب‌زاده عضور شورای شهر تهران اعلام کرد که در دوره گذشته شورای شهر تهران، 950 میلیون تومان برای ساخت فیلم «ماجرای نیمروز» هزینه شده است.

اما این عضو شورای شهر امروز درباره سهم شهرداری از فیلم «ماجرای نیمروز» به ایسنا گفته است: «بنا به گفته رئیس مرکز سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر در واقع قراردادی با سازنده فیلم «ماجرای نیمروز» منعقد کرده بود که بر اساس آن شهرداری سهم 25 درصدی در تولید این فیلم داشته و بر همین اساس 950 میلیون تومان برای تولید این فیلم پرداخت کرده است که پس از فروش سهم شهرداری پرداخت شده که البته این روند ادامه دارد

فیلم «ماجرای نیمروز» در اکران نوروز توانست بیش از 4 میلیارد و 300 میلیون تومان فروش کند که این رقم به شکل مساوی میان سینمادارن، پخش کننده فیلم (سیمای مهر به مدیرعاملی محمود رضوی) و تهیه کننده تقسیم می‌شود. البته کارگردان «ماجرای نیمروز» در پایان اکران این فیلم اعلام کرد که فروش آخرین ساخته‌اش با توجه به اکران در دانشگاه‌ها و مراکز غیر رسمی، به بیش از 6 میلیارد تومان رسیده است.

حال با توجه به صحبت‌های حبیب زاده می‌توان به این نتیجه رسید که هزینه ساخت «ماجرای نیمروز» با توجه به بازیگران سرشناسی که در اختیار داشت، 3 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است.