92b4b4995d0b3fba3b76f93c5251d1e5

یکی کریمی و بهرام رادان تنها بازیگرانی هستند که برای دریافت پروانه تهیه کنندگی اقدام کرده اند و بهرام رادان برای ساخت اولین فیلمش مجوز موقت تهیه کنندگی دریافت کرده است.

نیکی کریمی بازیگر دیگری است که مجوز تهیه کنندگی دائم گرفته و قرار است به زودی فیلم «بلور» چهارمین اثر بلند سینمایی اش را مقابل دوربین ببرد.

هر یک از علاقمندان به کار تهیه کنندگی سینما با داشتن تحصیلات آکادمیک سینما و یا غیره می توانند برای دریافت مجوز تهیه کنندگی از جامعه صنفی تهیه کنندگان اقدام کنند تا پس از بررسی سوابق سینمایی شان و نظر اتحادیه مجوز تهیه کنندگی دریافت نمایند.

البته مجوزی که در اولین مرحله به فرد درخواست کننده اعطا می شود به صورت موقت بوده و پس از بررسی اولین فیلمی که فرد مربوطه می سازد مجوز دائم صادر می شود.

اهالی سینما و افرادی که به عنوان سرمایه گذار فیلم ها فعالیت دارند برای دریافت مجوز تهیه کنندگی در اولویت قرار دارند.

از جمله بازیگرانی که تاکنون به عنوان سرمایه گذار در برخی فیلم های سینمایی حضور داشته اند اما هنوز مجوز تهیه کنندگی دریافت نکرده اند می توان به هدیه تهرانی( سرمایه گذار در فیلم «شبانه» و «چتری برای دو نفر»)، امین حیایی(سرمایه گذاری در فیلم «اختاپوس»)، محمدرضا گلزار(سرمایه گذاری در فیلم «توفیق اجباری») و نیوشا ضیغمی (سرمایه گذار فیلم «پرتقال خونی») اشاره کرد.

خبرگزاری سینمای ایران