2 1 2013823134936

بن افلک کارگردان و بازيگر «آرگو» قرار است فيلمي درباره رسوايي اختلاس و ارتشا در فدراسيون بينالمللي فوتبال تهيه کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، بن افلک بازيگر، تهيهکننده و کارگردان آمريکايي که سه سال پيش با کارگرداني فيلم «آرگو» درباره ماجراي فرار چند ديپلمات سفارت آمريکا از تهران برنده جايزه اسکار بهترين فيلم شد، قرار است به ماجراهاي اخيراً علني شده رسوايي مالي مديران ارشد فدراسيون بينالمللي فوتبال (فيفا) بپردازد.

فيلم رسوايي فيفا را بن افلک براي استوديو برادران وارنر تهيه خواهد کرد. گوين اوکانر که در سال 2011 درام ورزشي نامزد جايزه اسکار «مبارز» (Warrior) را با بازي تام هاردي و نيک نولتي ساخته، کارگرداني اين فيلم را بر عهده گرفته است.

محور داستان اين فيلم که هنوز عنواني براي آن تعيين نشده، چاک بليزر نايب رييس اجرايي سابق فدراسيون فوتبال ايالات متحده آمريکا است که در کانون رسوايي فيفا قرار گرفته است. بليزر که از سال 1996 تا 2013 عضو کميته اجرايي فيفا بوده، در سال 2013 به رشوه گرفتن اقرار کرد.

به گزارش هاليوود ريپورتر، فيلم بر اساس کتاب «خانههاي فريب» (Houses of Deceit) ساخته مي شود که يک خبرنگار به نام کن بنسينگر آن را نوشته و در آن به چاک بليزر و نقش محوري او در بزرگترين فساد مالي علني شده در تاريخ ورزش پرداخته است. استوديو برادران وارنر حقوق اقتباس اين کتاب براي پرده سينما را طي مذاکراتي که هشت روز به طول انجاميد، خريداري کرد.

بن افلک مانند هميشه از همکاري دوست قديمي خود، مت ديمون بازيگر/فيلمنامهنويس/تهيهکننده در تهيه اين فيلم بهرهمند خواهد بود. گوين اوکانر کارگردان اخيراً فيلم درام «حسابدار» را با بازي بن افلک به مرحله فني پس از فيلمبرداري رسانده است. وي فيلم ديگري با نام «جين تفنگ به دست گرفته» را در ژانر وسترن با بازي ناتالي پورتمن و ايوان مکگرگور آماده نمايش دارد.