20150705123915 37

قبل از خلق فیلم‌های معروف «تایتانیک» و «بیگانگان» جیمز کامرون یک کارگردان ناشناخته کانادایی بود.

فروش حقوق فیلم معروف «ترمیناتور» تنها به مبلغ یک دلار در دهه هشتاد میلادی بزرگ‌ترین پشیمانی جیمز کامرون کارگردان مشهور هالیوود است. قبل از فیلم‌های معروف «تایتانیک» و «بیگانگان» جیمز کامرون یک کارگردان ناشناخته کانادایی بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس،تا قبل از ترمیناتور، فیلم «تخم‌ریزی ماهیها» تنها فیلم دارای اعتبار برای جیمز کامرون بود. کسی او را نمی‌شناخت و نمی‌توانست به او اعتماد کند که فیلم ترمیناتور را بسازد آن هم فیلمی در مورد روبات‌هایی که در تخیل کامرون بودند.

جیمز کامرون برای تبدیل رویایش به واقعیت مجبور بود حقوق فیلم را به مبلغ باور نکردنی یک دلار بفروشد تا بتواند آن را کارگردانی کند.

سال 2009 کامرون به «تورنتو سان بک» اعلام کرد که حقوق فیلم اصلی ترمیناتور را به مبلغ یک دلار به گیل آن هارد تهیه کننده فیلم فروخته است که نتیجه این فروش به جیمز کامرون اجازه کارگردانی ترمیناتور را می‌داد.

فیلم ترمیناتور با بودجه‌ای 6 میلیون و 400 هزار دلاری، مبلغ 78 میلیون و 400 هزار دلار فروش کرد و بعد چهار سری دیگر از آن ساخته شد و به صورت سریال تلویزیونی نیز پخش شد. اخرین فیلم از سری فیلم‌های ترمیناتور «ترمیناتور جنسیس » نام دارد که یکم جولای امسال اکران شد.

جیمز کامرون امروزه از اوضاع بسیار خوبی برخوردار است اما هنوز عمیقا از تصمیم آن زمان برای فروش حقوق ترمیناتور به مبلغ یک دلار بسیار پشیمان و متاسف است.

کامرون می‌گوید: "ای کاش حقوق ترمیناتور را به یک دلار نمی‌فروختم. اگر ماشین زمان وجود داشت به عقب بازمی‌گشتم و آن را نمی‌فروختم.

نکته جالب اینکه تهیه کننده ترمیناتور از زمان پخش این فیلم در سال 1984 تا کنون رقم 1میلیارد و 400 میلیون دلار از حق امتیاز این فیلم درآمد کسب کرده است.