نسخه بلو ـ ري آخرين قسمت فيلم هري پاتر با 38 درصد افزايش فروش در آلمان، 1.2 ميليارد فروخت.Harry-Potter-Deathly-Hallows-Part-2-jpg

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ»، جديدترين بخش فيلم سينمايي هري پاتر در ميان جوانان و نوجوانان آلماني با استقبال روبرو شده است.

به نوشته مووي وب، دنيل ردکليف، بازيگر شخصيت هري پاتر، درباره ايفاي نقشش در فيلم جديد خود گفت: «البته همه ما به مرور زمان پيشرفت مي کنيم. اصلا باورم نمي شود که قسمت اول و دوم هري پاتر و هديه‌هاي مرگ را همزمان فيلبرداري کرديم. خود من نسبت به گذشته در قسمت جديد متفاوت بازي کردم. اين اولين باري بود که بخشي از هري پاتر را ديدم و گفتم از کار خودم راضي هستم.»

درگيري‌هاي مهيج در سراسر قسمت جديد از مجموعه هري پاتر، آن را که براساس رماني به قلم جوآن کتلين رولينگ، نويسنده بريتانيايي، ساخته شده، براي نوجوانان جذاب مي کند.

مرگ، در قالب از دست دادن اعضاي خانواده و دوستان، از نمايه‌هاي اصلي بسياري از بخش‌هاي اين قسمت فيلم هري پاتر است.

مانند بسياري ديگر از نوشته هاي کتلين رولينگ، پيروزي ضعيفان و افرادي که در حاشيه ماجراهاي زندگي هستند، و نيز نمايش دوستي و همبستگي از درونمايه هاي قسمت دوم هري پاتر و هديه‌هاي مرگ هستند.

آخرين قسمت از سري فيلم‌هاي «هري پاتر» كه پرفروش‌ترين فيلم سال ‌2011 سينماي جهان نام گرفت، با پيشي گرفتن از «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه» عنوان سومين فيلم پرفروش تاريخ سينما را به خود اختصاص داد.

فروش چشم‌گير «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ» موجب شد تا سري فيلم‌هاي «هري پاتر» با رسيدن به فروش ‌هفت ميليارد دلار، اكنون پرفروش‌ترين فيلم‌ چندگانه تاريخ سينماي جهان باشد كه بالاتر از «جيمز باند» و «جنگ ستارگان» شش‌ قسمتي قرار دارد؛ هرچند براي ساخت قسمت‌هاي قبلي «هري پاتر» بودجه چشم‌گير يك ميليارد و ‌280 ميليون دلار هزينه شده است.

قسمت اول «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ» كمتر از يك ماه پس از اكران ‌611 ميليون دلار در خارج از آمريكا فروش جهاني داشت و پرفروش‌ترين فيلم كمپاني برادران وارنر در سال ‌2010 نام گرفت.

قسمت دوم اين فيلم نوامبر ‌2002 با عنوان «هري پاتر و تالار اسرار» به كارگرداني «كريس كلومبوس» با بودجه ‌100 ميليون دلاري به سينماي جهان آمد و فروشي بالغ بر ‌878 ميليون دلار به‌دست‌ آورد و در جوايز بافتا جايزه بهترين فيلم كودك را كسب كرد.

سومين قسمت اين فيلم در ژوئن ‌2004 با بودجه ‌130 ميليون دلاري با نام «هري پاتر و زنداني آزكابان» اكران شد و فروش جهاني ‌795 ميليون دلار را به ثبت رساند. اين فيلم به كارگرداني «آلفونسو كوارون» نامزد دو جايزه اسكار بود و در جوايز بافتا فيلم منتخب تماشاگران نام گرفت. «هري پاتر و جام آتش» چهارمين قسمت از اين سري فيلم‌هاي پرطرفدار بود كه به كارگرداني «مايك نويل» در نوامبر ‌2005 با بودجه ‌150 ميليون دلاري ساخته شد و فروش ‌895 ميليون دلار را ‌به دست آورد. اين فيلم نامزد جايزه اسكار بهترين كارگردان هنري بود.

پنجمين قسمت از اين فيلم با نام «هري پاتر و محفل ققنوس» در جولاي ‌2007 با بودجه ‌150 ميليون دلار به كارگرداني «ديويد يتس» به روي پرده سينماهاي جهان رفت و توانست فروش جهاني ‌938 ميليون دلار را كسب كند. اين فيلم در جوايز فيلم اروپا بهترين فيلم از نگاه تماشاگران شد.

آخرين قسمت از اين فيلم جولاي ‌2009 به كارگرداني «ديويد يتس» با نام «هري پاتر و هديه‌هاي مرگ» با بودجه كلان ‌250 ميليون دلار ساخته شد و فروش ‌933 ميليون دلار را به‌همراه داشت. اين فيلم نامزد جايزه اسكار بهترين فيلم‌برداري شد.

كمپاني «برادران وارنر» سال گذشته پيشنهاد ساخت سري انيمشن داستان‌هاي «هري ‌پاتر» را به استيون اسپيلبرگ، كارگردان صاحب‌نام سينماي هاليوود، ارائه كرده است.


ذره بین : شایدم یک روز در ایران عرضه بشه؛ البته زیاد امیدوار نیستم!

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید