17 5 8 111058download

فرانسیس فوردکاپولا با ارسال نامه‌ای به تنظیم‌کنندگان مقررات ارتباطات آمریکا خواستار حمایت از قوانین «بی‌طرفی در شبکه اینترنت» شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، کارگردان آثار کلاسیک دنیای سینما چون «پدرخوانده» و «اینک آخرالزمان» از تنظیم‌کنندگان مقررات ارتباطات آمریکا خواست مقابل کمپانی‌های اینترنتی که برخی سایت‌ها را خفه می‌کنند و برای برخی دیگر امتیازات ویژه در نظر می‌گیرند، بایستند.

آجیت پای رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در دولت دونالد ترامپ گفته است، قصد دارد استاندارد سال ۲۰۱۵ در این باره را کنار بگذارد. بر اساس آن استاندارد شرکت‌های فراهم کننده پهنای باند حق نداشتند برای محتوای مورد علاقه خود امتیاز ویژه‌ای قائل شوند.

فورد کاپولا عصر یکشنبه ۱۷ اردیبهشت اعلام کرد از آغاز ایجاد اینترنت قرار نبود غول‌های ارتباطات بر این شبکه سیطره پیدا کنند.

او در نامه‌ای کوتاه نوشت: «تغییراتی که در کمیسیون فدرال ارتباطات ایجاد می‌کنید، تعادل شکننده میان هنرمندان و تجار را از میان می‌برد. با قاطعیت می‌گویم در این شرایط هیچکدام از فیلم‌های من یا آثار فیلمسازان معاصر من فرصت ساخته شدن پیدا نمی‌کردند

در این میان شرکت‌های بزرگ اینترنتی چون فیسبوک و آلفابت اعلام کرده‌اند از قوانین بی‌طرفی شبکه‌ حمایت می‌کنند و به این ترتیب دسترسی برابر به اینترنت را برای همگان تضمین خواهند کرد.

در نقطه مقابل شرکت‌های فراهم‌کننده خدمات اینترنتی مانند «ای‌تی اند تی»، «ورایزون» و «کامکست» قرار دارند که با قوانین بی‌طرفی شبکه مخالف هستند. آن‌ها عقیده دارند این قوانین مدیریت ترافیک اینترنت را دشوارتر می‌کند و در نتیجه سرمایه‌گذاری در این بخش کاهش می‌یابد.