13900828150628_PhotoA

سام مندس فیلم‌ساز قصد دارد نسخه سینمایی نمایش موفق صحنه‌ای خود «ریچارد سوم» را با همکاری کوین اسپیسی جلوی دوربین ببرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، این نسخه سینمایی با نگاهی به نمایش صحنه‌ای خود مندس ساخته خواهد شد که اجرای بین‌المللی آن در کشور‌های مختلف جهان با استقبال روبرو شده است.
سام مندس نمایش تئاتری خود را براساس داستان کلاسیک ویلیام شکسپیر به همین نام نوشته و کارگردانی و اسپیسی نقش اصلی آن را بازی می‌کند.
این فیلم عقیده دارد «ریچارد سوم» قابلیت فراوانی برای تبدیل شدن به یک کار سینمایی را دارد و هنوز قصه‌ای تازه را تعریف می‌کند.

نمایش «ریچارد سوم» مندس اولین بار در شهر لندن به روی صحنه رفت و استقبال دوستداران تئاتر باعث شد تا نمایش آن چندین ماه ادامه پیدا کند.
بحث تولید نسخه جدید سینمایی «ریچارد سوم» به کارگردانی سام مندس در حالی مطرح می‌شود که وی این روزها مشغول کارگردانی قسمت تازه مجموعه فیلم جیمز‌باند است.
این فیلم که چند هفته قبل کلید فیلمبرداری آن با بازی دانیل کریگ در نقش مامور دو صفر هفت زده شد، با نام سقوط آسمانی اکران عمومی خواهد شد.
هنوز مشخص نیست مندس بلافاصله پس از پایان کار فیلمبرداری این فیلم به سراغ ساخت ریچارد سوم می‌رود یا خیر.

قصه درام و جنگی ریچارد سوم در سال 1955 توسط لاورنس اولیویه انگلیسی کارگردانی و بازی شد و تا به امروز معروف‌ترین نسخه‌ای است که با نگاهی به نمایش شکسپیر ساخته شده است.
این در حالی است که در سال‌های 1912، و 1995 هم نسخه‌هایی از این نمایش تبدیل به فیلم سینمایی شده‌اند. قصه فیلم سال 1995 به زمان محاصر و دوران جنگ جهانی دوم منتقل شد.
افسانه کلاسیک و تاریخی ویلیام شکسپیر که از سوی منتقدان ادبی لقب یک اثر پرقدرت و تاثیرگذار را گرفته، درباره پادشاه قدیمی و بدقیافه و جنگ‌ها و فتح‌های اوست.


ذره بین : این نمایش همه جای دنیا اجرا شد به جز ایران!

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید