تاکنون برایتان اتفاق افتاده اشکالی هرچند جزئی در فیلمنامه یا بخشی از یک فیلم آنچنان شما را پریشان خاطر کند که علاقه تان نسبت به فیلم کم شود؟ اگر برای شما نیز موردی مشابه رخ داده، ما را در آن تجربه سهیم کنید.

girl-interupted 610

داستان فیلم «دختر از هم گسیخته» [1] محصول 1999 در سال 1967 اتّفاق می افتد، زمانی که چند زن، بیمارستان را به مقصد پارک تفریحی «دنیای والت دیزنی» برای یافتن کار ترک می کنند. در حالی که این تفریحگاه در سال 1971 یعنی چهار سال بعد افتتاح شده است.

 Clash-of-the-Titans 610

در فیلم «نبرد تایتان ها» [2] با حضور نیمه برهنه «سم وورتینگتون»، عقاب گِر (سر سپید) زئوس [3] بسیار آزار دهنده است. زیرا این پرنده به نواحی مدیترانه تعلق ندارد بلکه عقاب های طلایی در آن نواحی زندگی می کنند.

 When-Harry-Met-Sally 458

در فیلم «وقتی هری سالی را ملاقات کرد» [4] دو شخصیت اصلی فیلم قرار است از شیکاگو به نیویورک بروند. در نمایی از فیلم می بینیم که آنها بسمت جنوب شیکاگو در حرکتند و این یعنی بجای اینکه از دانشگاه شیکاگو دور شوند بسمت آن می روند.

 in-and-out 610

فیلم «ورود و خروج» [5] حول محور شخصیت «کلوین کلاین» می چرخد.معلمی که توسط شاگرد سابق خود در مراسم اسکار و هنگام دریافت جایزه به "همجنسگرایی" متهم می شود.یک هفته پس از این ماجرا، و با وجود اینکه وی فوراً بعد از اسکار از مدرسه اخراج می شود، کلاین در مراسم ازدواج خود تصمیم می گیرید درست "روز بعد" در مراسم فارق التحصیلی مدرسه شرکت کند.راست است که برخی مدارس تقویم برنامه متفاوتی دارند، امّا آیا مدرسه ای وجود دارد که مراسم فارق التحصیلی اش در ماه مارس یا فوریه یعنی زمانی که معمولاً مراسم اسکار در این ایّام برگزار می شود، انجام شود؟

 The-Graduate 458

در سکانس معروف فیلم «فارق التحصـیل»، [6] «داستین هافمن» در طبقه فوقانی پل در حال رانندگی به سمت «برکلی» [7] می باشد تا «ایلین» را سوار کند. مشکل اینجاست که این مسیر به سانفرانسیسکو منتهی می شود و نه کالیفرنیا. چشم انداز زیبایی ست ولی مسیر اشتباه است.

 moneyball 610

وقایع فیلم «مانی بال» [8] در سال 2002 اتّفاق می افتد، امـّا آهنگی که دخترک در فیلم می خواند ( آهنگ "The Show" ) در سال 2008 عرضه شده است.

 outbreak 610

فیلم «شیوع» [9] درباره ی ویروسی ست که از افریقا و مشخصاً از منطقه ی «زایر» [10] انتقال یافته است.امّا میمونی که در این فیلم از آن استفاده می شود یک «کاپوشین» [11] است که در امریکای جنوبی زدنگی می کند.

 wedding-planner 610

در فیلم «طراح مراسم ازدواج»، [12] شخصیت «متیو مک کانهی» همه شکلات های رنگی M&M را بخاطر رنگ های مصنوعی شان بجز آنها که قهوه ای رنگند دور می ریزد.امّا تمام این شکلات ها دارای روکش هایی از رنگ مصنوعی اند حتّی آنها که قهوه ای هستند.

 Titanic 610

در فیلم «تایتانیک»، «کیت وینسلت» آثاری از مونه و پیکاسو از جمله تابلوی «دوشیزگان آوینیون» [13] را به «کَل» نشان می دهد.این تابلو هم اکنون در «موزه هنر مدرن» نیویورک نگهداری می شود.باید فرض کنیم این تابلو از اعماق اقیانوس بیرون کشیده شده است، وگرنه این تابلو باید اکنون ته اقیانوس باشد، که در واقع نیست!

 never-been-kissed 610

در صحنه ای از فیلم «هرگز بوسیده نشده» [14] روی میزی که روی آن خوراکی های خانگی چیده شده، عدد "پی" که صحیح آن 3.14159265 می باشد، بصورت 3.1457 نوشته شده است.

برگرفته از مجلهEW 

ترجمه : مرتضی قنبری

پی نوشت ها:

1. فیلم Girl, Interrupted محصول 1999 با بازی انجلینا جولی

2. فیلم Clash of the Titans محصول 2010 با بازی لیام نیسن

3. Zeus عقاب افسانه ای زئوس

4. فیلم When Harry Met Sally محصول 1989 با بازی بیلی کریستال و مگ رایان

5. فیلم In and Out محصول 1997. ایده این فیلم از سخنان «تام هنکس» هنگام دریافت جایزه اسکار گرفته شده است.

6. فیلم The Graduate محصول 1967

7. Berkeley

8. فیلم Moneyball محصول 2011 با بازی براد پیت و جونا هیل

9. فیلم Outbreak محصول 1995

10. Zaire

11. Capuchin نوعی میمون سر سپید

12. فیلم The Wedding Planner محصول 2001 به کارگردانی آدام شنکمن

13. تابلوی  Les Demoiselles d'Avignon اثر پابلو پیکاسو

14. فیلم Never Been Kissed محصول 1999 با بازی درو باریمور