60 21 02342345

Zarinدر هفته ای که گذشت اعضای هیئت داوران جشنواره فیلم کن بالاخره اعلام شد و ما پس از مشاهده نامها دیدیم که یکی از این اعضای محترم، ایرانی تشریف دارند و آن کسی نبود جز خانم کتایون شهابی. ایشان دومین ایرانی است که پس از خانم لیلا حاتمی توانسته در میان هیئت داوران جشنواره فیلم کن باشد.

کتایون شهابی، مدیرعامل موسسه رسانه بین المللی شهرزاد و عضو سابق هیئت مدیره انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران است و سال گذشته هم پخش کننده جهانی فیلم « ناهید » بود که در همین جشنواره فیلم کن و در بخش « نوعی نگاه » یک جایزه هم دریافت کرد.

ما هم اینجا حضور ایشان در میان اعضای هیئت داوران جشنواره فیلم کن را تبریک عرض کرده و به دلیل آنچه که « موفقیت سینماگران ایرانی می نامیم، لوح زرینی را هم به ایشان اهدا می کنیم و امیدواریم که آن وسط ها یه لابی چیزی انجام بدن که « فروشنده » اصغر فرهادی هم جایزه بگیره!

2061222

Zarinدر هفته ای که گذشت، رابرت داونی جونیور که فیلم جدیدش یعنی « کاپیتان آمریکا : جنگ داخلی » به تازگی اکران شده، به بیمارستان کودکان سرطانی گریت آرموند در لندن رفت و سر راهش هم کلی هدایای باحال و بامزه برای بچه ها گرفت تا دل آنها را شاد کند و به آنها انگیزه ای دو چندان برای مبارزه با بیماریشان دهد.

ما هم که همیشه گفته ایم کلی حال می کنیم با اینجور حرکات باحال ماحال، لوح زرینی را به رابرت داونی جونیور به دلیل آنچه که « کار خیر کردن بازیگر مشهور جهان » تقدیم می کنیم و امیدوار می مانیم که نمونه های بیشتری از این دست چه در کشور عزیز خودمان و چه در جهان رخ دهد و ما هم اینجا لوح زرین بارانش کنیم!

512839 33734

68466آقا در هفته ای که گذشت سرکار خانم فقیه سلطانی یک نامه ای را با امضای 30 بازیگر زن ایرانی برای معاونت محترم سازمان صداوسیما جناب آقای دکتر پور محمدی ارسال کردند که ما اصلا نفهمیدیم چی بودش!

در متن این نامه صحبت های زیادی از فساد و حضور تهیه کنندگان ناشناس در این عرصه مطرح شده و گفته شده که این تهیه کنندگان به هر دلیلی، افراد ناکارآمد را در لباس مقدس بازیگر(!) قرار می دهند و حق آنان هم این وسط خورده شده است!

ما اینجا خدای ناکرده قصد نداریم از این اینجور انحرافات کاری دفاع کنیم و رویه غلطی که پیش آمده ( بازیگر - اسپانسر! ) را موجه جلوه دهیم اما آخه بازم سربسته از فساد صحبت شده و بازیگرانی که می آیند و می روند و تهیه کنندگانی که اینکاره نیستند و به دلیل گوناگون پروژه در دست گرفته اند. حالا بی صاحب بودن کلمات مندرج در این نامه را که کنار بگذاریم، اخه ارسال این نامه برای معاونت سازمان صدا و سیما دیگه چیه! الان باید بازیگران و نفرات را بیرون بیندازند تا بازیگران زنی که متاهل هستند جایگزین شوند؟ مگر اداره بازیگری و کارگزینی هست!؟

ما اینجا به دلیل آنچه که « کار عجیب و غریب کردن 30 بازیگر زن ایرانی » می نامیم، تمشک زرینی را به امضاء کنندگان این نامه تقدیم می کنیم و اعلام می کنیم که هیچ کجای دنیا چنین کاری انجام نمی دهند. یه چیز رو هم خیلی خودمونی به این عزیزان اعلام می کنیم و آن اینکه استفاده از برخی کلمات در متن نگارش این نامه یکجورایی زیادی مصنوعی بوده و احتمالا همه خوانندگان هم متوجه آن شده اند! ولش کنید بیایید بگذریم، امیدواریم که همه چیز خوب بشه!

News122040355851353155

68466این هفته یک تمشک عقب افتاده هم قصد داریم تقدیم کنیم به علی عطشانی، کارگردان سینمای کشورمان که هر از چند گاهی پیدایش می شود و یک چیزهایی می گوید که معلوم نیست سرش کجاست و ته اش کجاست!

ایشان که قبلا گفته بود قصد دارد فیلمی با بازی جورج کلونی، ناتالی پورتمن و بازیگر نقش خرم سلطان(!) در آمریکا بسازد و تاریخ 15 فروردین 1395 هم برای آن ذکر شده بود، با رسیدن به موعد مقرر نه خبری از این فیلم منتشر شد و نه یک خبر تکمیلی که بگوید آقا این خبر را یک بنده خدایی منتشر کرده بود که از پایه و اساس کذب است.

از این جهت ما هم گفتیم که اینجا برای اولین بار یک خبر را به اطلاع عموم ملت برسانیم که مووی مگ هم قرار هست یک فیلم در ژانر کمدی - فضایی با بازی آل پاچینو، جیسون استاتم و جمشید آریا کلید بزند که متعاقبا در اواخر تابستان این پروسه نهایی خواهد شد. گفتیم اطلاع رسانی کنیم که در جریان باشید بهرحال! بشکنه دستم اگه حرف اشتباهی زده باشم!

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « جورجینیزه سخن گفتن کارگردان سینمای ایران » می نامیم، تمشک زرینی را به آقای علی عطشانی تقدیم می کنیم که یکبار می آید می گوید گلشیفته فراهانی در فیلم من بازی نخواهد کرد ( کی گفت بازی میکنه حالا؟!) ، یکبار می گوید می خوام با جورج کلونی فیلم بسازم و.... خدا آخر و عاقبت همه ما رو بخیر کند.

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به کانال رسمی مووی مگ در تلگرام بپیوندید!