97 07 c23 24217009

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

استیو کارل که او را اغلب با آثار کمدی نظیر « 40 ساله مجرد » به خاطر می آوریم، بازیگر نقش اصلی فیلم است. تیموتی شالامی هم که در چند سال اخیر خود را در حد یک ستاره آینده دار در هالیوود مطرح کرده و سال گذشته هم با فیلم « با نامت مرا صدا کن » نامزد اسکار شد، دیگر بازیگر فیلم است. اِمی رایان هم که با « رفته عزیزم رفته » نامزد اسکار شده بود در فیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

فیلم داستان پسری به نام نیک ( تیموتی شالامی ) است که به مواد مخدر اعتیاد پیدا کرده و پدرش ( استیو کارل ) سعی دارد او را از این مخصمه رهایی بخشد اما..

کارگردان کیست؟         

فلیکس فان گرونینگن که کارگردانی بلژیکی است و از ساخته های مطرح او می توان به « The Broken Circle  » اشاره کرد که نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی در سال 2014 بود.

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Beautiful_Boy/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

این فیلم در مجموع مناسب خانواده هایی است که صاحب فرزند هستند. اما فراموش نکنند که فیلم را با فرزندانشان تماشا نکنند!

نکات مثبت فیلم ؟

« پسر زیبا » با جزئیات فراوان زندگی یک معتاد و مشکلات پیش رویش را به تصویر می کشد. شاید دقیق ترین تصویری که از یک فرد معتاد در سالهای اخیر ترسیم شده است.

فیلم برای به نمایش درآوردن زندگی نیک یک طرفه به قاضی نمی رود و معضل اعتیاد او را از دیدگاه افراد دیگر نیز به تصویر می کشد که باعث می شود تصویر جامع تری از اعتیاد ترسیم شود.

مهمترین برگ برنده فیلم بازی فوق العاده دو ستاره اصلی اش یعنی استیو کارل و تیموتی شالامی است. این دو یکی از بهترین بازیهای سالهای اخیرشان را در فیلم به نمایش گذاشته است.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم به خوبی به موضوع اعتیاد پرداخته اما بیش از آنچه که باید غرق در آن شده و در واقع پس از مدتی وارد چرخه تکرار می شود و پیشرفتی در داستان حاصل نمی شود.

سکانس های زیادی در فیلم وجود دارد که بیش از ظرفیت داستان، قصد تحریک احساس تماشاگر را دارد و برای رسیدن به این هدف دست به هرکاری می زند . به نظر می رسد سازندگان خیلی بدشان نمی آمده که اشک تماشاگر را درآورند!

عامل تاثیرگذار برای تماشای فیلم:

بازی استیو کارل و تیموتی شالامی

https://moviemag.ir/images/phocagallery/9017/Beautiful_Boy/thumbs/phoca_thumb_l_7.jpg

حرف آخر :        

« پسر زیبا » یکی از بهترین آثاری است که می توانید درباره معضل اعتیاد در سینما پیدا کند. داستانی که بطور دقیق بحران مواد مخدر را به نمایش گذاشته و درماندگی اطرافیان از درمان عزیزشان را به تصویر می کشد. « پسر زیبا » اگرچه نقطه عطفی ندارد و روی یک خط مستقیم قدم بر می دارد، اما بهرحال یک فیلم مهم در سینما تلقی می شود که هر خانواده ای باید آن را ببیند.

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

پسر زیبا  (Beautiful Boy

کارگردان : beautt3gddFelix Van Groeningen

فیلمنامه : Luke Davies ، Felix Van Groeningen

بازیگران :

Steve Carell...David Sheff

Timothée Chalamet...Nic Sheff

Maura Tierney...Karen Barbour

Christian Convery...Jasper Sheff

ژانر : درام

رده سنی :  R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 120 دقیقه