9914

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

اولگا کوریلنکو شاید مشهورترین بازیگر فیلم باشد. کوریلنکو پیش از این در فیلم پرفروش « فراموشی » در کنار تام کروز به ایفای نقش پرداخته بود.

داستان فیلم درباره چیست ؟

سرکار خانم رز هاتاوی ( زویی دیوچ ) ، یک دمپایر است ( " دمپایر " بطور خلاصه به محافظ شخصی یک خون آشام می گویند، با این تفاوت که باید محافظ تر از بقیه باشد! ) که وظیفه حفاظت از یک سرکار خانم خون آشام دیگر به نام لیزا ( لوسی فرای ) را برعهده دارد. رز در آکامی خون آشامان ( جایی که این عزیزان یاد میگیرند چطوری سر قربانی را از جایش درآورند و قلبشان را هم در دستشان بگیرند! ) تحت تعلیم استادان این عرصه قرار میگیرد تا از لیزا در مقابل عده ای خون آشام دیگر که منتظر هستند خون لیزا را از بدنش خالی کنند ، محافظت کند اما...

کارگردان کیست ؟http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Vampire_Academy/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

مارک واترز که تا به امروز روی هم رفته کارنامه هنری اش قابل قبول بوده است. واترز فیلمهای خوب « دختران معمولی » و « جمعه عجیب » را در کارنامه هنری اش دارد اما از سوی دیگر، فیلم ضعیفی همچون « روحِ دوست دختر سابق من » هم متعلق به اوست. « آکادمی خون آشام » در رده فیلمهای ضعیف مارک واترز دسته بندی می شود.

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

فیلم به جز مزه پراکنی های نوجوانانه و چندتایی اشارات جنسی مختصر، مشکل دیگری ندارد که بخواهد خانواده ها را نگران کند.

نکات مثبت فیلم ؟

در بین بازیگران نوجوان فیلم ، بازی زویی دیوچ یک سر و گردن از دیگر بازیگران بالاتر است اما فقط در مقایسه با بازیگران همین فیلم.

فیلم دنیای خاص خودش را دارد. هیچ چیز سر جای خودش نیست، رابطه بین شخصیت ها تعریف نشده و بی منطق هست و در مجموع http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/Vampire_Academy/thumbs/phoca_thumb_l_1.jpgفضای فیلم کاملاً " تینیجری " هست که همین متفاوت بودنش از دنیای بزرگسالان شاید یک نکته مثبت برای تماشاگر باشد! 

نکات منفی فیلم ؟

فیلمنامه و داستان به بلوغ نرسیده است. این داستان پیش از این بارها در سری « گرگ و میش » و فیلمهای به اصطلاح " گرگ و میشی " دیگه هم با همین سبک و سیاق به تصویر کشیده شده بود اما مشکل اینجاست که در این فیلم دیگر خبری از شخصیت ماندگاری نیست که در اذعان مخاطب نوجوانش باقی بماند. وضعیت پرداخت شخصیت ها بغرنج تر از آن است که بشود از آن چیزی فهمید!

بطور خلاصه این اتفاقاتی است که در جریان فیلم رخ می دهد « جادو و جمبل ، روابط دبیرستانی ، روابط عاشقانه و آغاز نوشیدن خون یکدیگر! ». به همه اینها جملات کلیشه ای هم اضافه کنید که حال آدم را دگرگون میکند!

یکی باید به یاد اولگا کوریلنکو بیندازد که نباید آینده حرفه ای دوران بازیگری اش را با خون آشامها بسازد!

اکشن فیلم هم تعریفی ندارد. این صحنه ها با یک عرض اندام اولیه آغاز می شود ( همانی که همیشه یک نفر دهانش را باز میکند تا دندانهایش بهتر دیده شوند! ) و سپس با یکی دو تا افکت صوتی ساده به پایان می رسد. در انتهای فیلم امکان ندارد این سکانس ها را به خاطر سپرده باشید!

حرف آخر ؟

یک داستان خون آشامی دیگر که برای خالی کردن جیب مخاطبین نوجوان به سینما آمده دیگر چه حرفی برای گفتن باقی می گذارد! « آکادمی خون آشام » از آن دسته آثاری است که هیچ نقد را بر خود برنخواهد تابید چراکه برای سازندگانش ملاک،حرفِ نوجوانان هست که آنها هم احتمالاً از فیلم راضی خواهند بود!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!

 

آکادمی خون آشام : 136863444848-Aca5Vampire Academy

کارگردان : Mark Waters

نویسنده : Richelle Mead ، Daniel Waters

بازیگران :

Zoey Deutch...Rose Hathaway

Lucy Fry...Lissa Dragomir

Danila Kozlovsky...Dimitri Belikov

Olga Kurylenko...Headmistress Kirova

و...

ژانر : اکشن

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13 سال)

زمان : 104 دقیقه